RUF Rt 12 R: Vymazlené Porsche

6. 3. 2011 • Novinky, Tuning

Není mnoho automobilů, které by byly u tuningových úpravců tak oblíbené, jako je Porsche 911. Jedna taková úprava se nám představila na ženevském autosalonu. Má ji na svědomí tuner RUF z Německa, svojí novinku nazval Rt 12 R a my se jí teď podíváme na zoubek.

Ze základního šestiválce o objemu 3,8litru vymáčkl RUF pomocí dvojice turbodmychadel výkon 537kW (730 koní) a 940Nm točivého momentu. O přenos této síly na kola se stará šesti-stupňová manuální převodovka a maximální rychlost činí 370km/h.

Nebyla by to pořádná úprava bez dokonalého body-kitu. Na tomto voze najdeme v hojné míře použité uhlíkové vlákna. A to jak na kapotě, předním splitteru, tak na zadním spoileru. A aby toho karbonu nebylo málo, tak má zákazník na výběr z karbonové střechy. Součástí balení jsou také zcela nové dveře vyrobené z hliníku a přední nárazník s velkými otvory přívodu vzduchu. Ke snížení váhy rovněž pomáhá zadní okno z plastu. Celková váha vozu po této odtučňovací kůře je 1495kg. Na první pohled se to možná jeví jako průměrná hodnota, ale když vezmeme v potaz výsledný výkon na tunu, tak dospějeme k závěru, že se RUFu podařilo sestrojit neobyčejný supersportovní vůz s nízkou váhou a vysokým výkonem.

Tím ale ještě nekončíme. Na voze se zabydlela 19“ kovaná hliníková kola obouvající pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup o rozměrech 245/35 ZR 19 a 325/30 ZR 19. O zastavení se starají keramické brzdy s kotouči o velikosti 380mm vpředu a 350mm vzadu a o bezpečí posádky se stará integrovaná klec a hasící přístroj dle norem IRC.

RUF Rt 12 R se začne prodávat během letošního roku s cenovkou od 279.000 euro bez daně.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz