Fiat 500 Romeo Ferraris Cinquone Stradale

21. 10. 2011 • Novinky, Tuning

Italská závodní stáj Romeo Ferraris zabývající se také tuningem představila v těchto dnech svůj nejnovější výtvor- Cinquone Modigliani, což je odvozenina od ryzího závodního speciálu homologovaného také na běžné silnice. Dle fotografií jste pak jistě poznali, že základem je Fiat 500 Abarth.

Cílem úpravy bylo vytvořit atraktivní minihatch se závodními geny, který bude nejen dobře vypadát, ale bude se především dobře řídit. Na první pohled nás však zaujme karoserie se zcela novou kapotou, v níž se nachází dvojice nasávacích otvorů. Dále upravený přední nárazník, vytažené blatníky a zadní difuzor s centrálně umístěnou koncovkou výfuku.

Zážehová pohonná jednotka o zdvihovém objemu 1,4 litru dopovaná větším turbodmychadlem disponuje oproti standardní pětistovce zcela novým výfukovým systémem s kovovým katalyzátorem a přeprogramovanou řídící jednotkou. Výkon motoru pak činí rovných 300 koní a ty jistě dokážou vůz o hmotnosti 1000kg slušně rozhýbat.

I uvnitř vše vypadá tak, jak se u pořádného závoďáku sluší a patří. Zadní lavice šla pryč a nahradil jí ochranný rám. Ve voze tedy můžeme spatřit jeden pár závodních skořepinových sedaček, sportovní volant a palubní desku potaženou alcantarou s prvky z uhlíkových vlánek.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz