První info o nové generaci Audi A3

22. 10. 2011 • Novinky

Ingolstadtská prémiová automobilka Audi plánuje představení nové generace svého modelu střední třídy A3 již na příští rok a je tedy na čase začít spekulovat o tom, na co se můžeme těšit.

Již nyní s určitostí víme, že A3 se bude vyrábět hned ve čtyřech karosářských variantách. Hatchback bude stejně jako kabriolet postaven na podvozku o rozvoru 2595mm a celkové délce 4260mm. To Audi A3 Sportback a sedan (jež se veřejnosti ukázal jako koncept A3 e-tron) budou měřit na délku 4440mm a rozvor podvozku bude činit 2630mm. Šířka všech karosářských variant bude stejná.

Šéf designového oddělení automobilky Stefan Sielaff se o voze rozhovořil jako o pokrokovém automobilu, jež je do značné části inspirován právě konceptem e-tron. Podobnost bude patrná především v interiéru, který bude dle tradic výrobce na té nejvyšší úrovni a bude poskytovat bezkonkurenční pohodlí a nové technologie.

Základní pohonnou jednotkou nového modelu bude přeplňovaný zážehový čtyřválec o zdvihovém objemu 1,4 litru s výkonem 103kW (140 koní), jež bude obsahovat systém pro deaktivaci poloviny válců. Při klidné jízdě by se díky této technologii dalo ušetřit až jeden litr paliva na 100 kilometrů.

Audi také plánuje nasazení tříválcové vznětové jednotky a motoru poháněného zemním plynem.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz