Hybridní Lancer Evo dostal zelenou

22. 10. 2011 • Novinky

Zatímco Subaru WRX STI si ponechá svůj brumlající čtyřválec boxer, Mitsubishi Lancer ve své jedenácté evoluci přijde s hybridním pohonem, což potvrdil prezident společnosti Osamu Masuko. Nyní pomalu začíná jeho vývoj, kompletního vozu připraveného pro zákazníky se pak dočkáme v roce 2014. Cílem je podle Masuka vytvořit sportovní auto, jehož spalovací agregát bude podporovat síla elektřiny. Nedostane se však tímto krokem Evo do nemilosti jeho tradičních fanoušků?

Obáváme se, že ano, jelikož kvůli emisním normám je téměř jisté, že tohle Mitsubishi nebude mít žádný benzínový přeplňovaný motor, nýbrž se do nádrže bude lít nafta. Automobilka doufá, že kombinace točivých momentů od dieselu a elektromotoru katapultuje jedenácté Evo na stovku za méně než 5 sekund a přitom budou emise menší než 200g na sto km, což odpovídá zhruba spotřebě 8 litrů paliva na sto kilometrů. Nešlo by se pod tuto hranici alespoň v laboratorních podmínkách testů dostat i s benzínovým motorem, který má přecijen charakternější projev hodící se ke sportovnímu vozu?

Samozřejmostí je, že i budoucí Evo dostane pohon všech kol S-AWD. Otázkou však je, jestli bude i takovýto vůz schopen navázat na ikonickou řadu modelů a nadále budit fanoušky rychlých kol a rally ze snů. Budoucnost Eva je již nyní mezi nadšenci často diskutovaná věc. Původně neměla náhrada “desítky” vzniknout vůbec, otázkou však je, jestli po dieselo-elektrickém nástupci opravdu toužíme. Očekávání vzrůstají.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz