1

Idioti za volantem – Otřesné video a mráz po zádech

24. 1. 2015 • Blogy, Novinky, Videa, Zajímavosti

Kdybychom byli stránkou pro dospělé a nečetly nás i osoby mladší 18-ti let, začal bych článek těmi nejsprostějšími slovy, jaká znám. Na internetu jsem totiž narazil na dvě videa, která mají dělat reklamu jedné nejmenované prodejně luxusních vozů a dokazovat skvělé řidičské umění. Přemýšlel jsem, jestli video na našem webu vůbec zveřejnit, a tím jejich virál podpořit, ale nakonec jsem se rozhodl, že ano, protože po následujících řádcích a shlédnutí jejich videí si od nich auto určitě nekoupíte! Naopak budete se strachem v očích najíždět do každé zatáčky, do které není vidět.

Na videu jdou vidět tři mladíci, kteří jsou dokonce ‘‘závodníci‘‘ a prohánějí BMW M5 E60, Porsche 911 a zelený Ford Focus RS. Na tom by nebylo nic zvláštního, jenže po pár sekundách videa Vám přeběhne mráz po zádech. ‘‘Závodníci‘‘ na snímku chtějí ukazovat své řidičské umění, ale dokazují leda svou naprostou demenci, sobeckost a aroganci. 180 Km/h v obci, podjíždění, jízda v protisměru, nebezpečné předjíždění na horizontech, před zatáčkami a dokonce i v zatáčkách, driftování na kruhových objezdech a na křižovatkách, objíždění cyklistů a chodců v extrémních rychlostech, katování před protijedoucími auty a další desítky nejpitomějších kousků, jaké jsem snad na internetu viděl. Minimálně na tom českém, konkurovat můžou snad jen videa z Ruska.

YouTube Preview Image

A víte, co je na tom nejsmutnější? Na ohrožení ostatních účastníků provozu vydělali a ještě vydělají. Toto je totiž dokonalý příklad viralního marketingu, video se šíří a čísla zhlédnutí jdou do statisíců. Za to samozřejmě získali už teď pěkných pár tisíc v partnerském programu YouTube a o stovky procent jim stoupla sledovanost webu. To je kouzlo internetu, kde se dá vydělat opravdu na čemkoli.

Každopádně tato videa už jsou opravdu vrchol demence a zahrávání si se životy nejen svými, ale hlavně se životy ostatních lidí! Proč by jinak závodní jezdec ( řidič BMW a Porsche )  předváděl takové pitomosti v normálním provozu? Většina lidí, které znám a závodí nebo závodili, mají spoustu peněz, mnoho podobně rychlých a ještě rychlejších aut a nikdy nejezdí takovým super-nebezpečným způsobem. Pokud si chtějí svého mazlíčka vychutnat, dojedou NORMÁLNĚ na okruh a tam se teprve pořádně vyblbnou. Proč? Protože nejsou idioti!

Nejvíc mě potom mrzí, když mám možnost řídit nějaké rychlejší a drahé auto a jediné, co slyším jsou nadávky a pomluvy. Například: ,,Bacha jede další vrah, tatínek mu koupil auto a on jen machruje a pak někoho zabije.‘‘  Za to můžou podobná videa a mediální peklo okolo nich. Takže “děkujeme” klukům, že ohrožují životy a ještě vědomě posílají image automobilismu do kytek!

Takže bych Vás, nejčastěji mladé lidi chtěl poprosit, abyste si nebrali příklad z podobných blbců, kteří jen hazardují s životy ostatních. Na druhou stranu bych chtěl poděkovat Vám, kteří si jízdu na pěkných silnicích užíváte, ale dbáte přitom na bezpečnost ostatních, třeba i méně zkušených účastníků provozu. Prosím Vás tím pádem o sdílení, ať si autoři videa a podobné zvířata uvědomí, co vlastně dělají a hlavně to, jak to může nakonec skončit, děkuji.

YouTube Preview Image .

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz