On my way. Mechanic holding a tire at the repair garage. Replacement of winter and summer tires

Jak připravit auto na zimu: Jen přezutí gum nestačí

31. 10. 2022 • Novinky

Zimní cestování přináší mnohá rizika a nebezpečí. Co všechno je potřeba nechat před zimou na svém voze zkontrolovat, a proč se vyplatí myslet nejen na přezutí gum, ale na celé disky?

Disky a pneumatiky jsou z pohledu bezpečnosti nejdůležitější součástí vozu. Správná přilnavost pneumatiky k vozovce totiž zajišťuje nejkratší brzdnou dráhu.

V dobré kondici by však měly být nejen gumy, ale také disky, přičemž používáním jedné sady disků, na nichž jen měníte pneumatiky z letních na zimní a naopak, dochází k většímu opotřebení a vzniká riziko poškození částí pneumatiky. Mnohem déle proto pneumatiky vydrží, pokud se mění celá kola včetně disků.

Před začátkem letošní zimy chce právě na toto riziko Toyota upozornit, a proto nabízí akční ceny právě na nové disky. Čtyři originální disky je tak možné pořídit za cenu tří. Jejich pořízení má navíc i další výhody: ušetření času i nákladů na servis. Za výhodnější ceny je však možné koupit i komplety zimních kol.

Ani kola ale nejsou všechno. Vždy před zimou je dobré nechat si prohlédnout stav vozidla a přesvědčit se, že náročné období zvládne, a vy tak dojedete bezpečně. Sezonní prohlídka stojí u Toyoty až do 23. prosince pouze 300 Kč.

Její součástí jsou diagnostika stavu akumulátoru, konzervace jeho pólových vývodů, kontrola ostřikovačů, stěračů i nastavení hlavních světlometů a jejich případné seřízení, měření bodu tuhnutí chladící kapaliny, kontrola stavu a těsnosti chladicí soustavy a stavu řemene vodního čerpadla, kontrola hladiny motorového oleje i množství brzdové kapaliny a jejich případné doplnění.

Před zimou možná oceníte i příležitost pořídit si vybrané příslušenství, jako jsou střešní nosiče lyží a snowboardů, střešní zavazadlový box, gumové rohože či plastová rohož do zavazadlového prostoru, a to vše o 25 procent levněji. Se stejným zvýhodněním u Toyoty dostanete i originální díly, jako jsou třeba baterie, brzdové kotouče či zmíněné stěrače, anebo nejrůznější originální čističe a leštidla.

Když navíc se svým vozem Toyota starším tří let přijedete na předepsanou servisní údržbu do autorizovaného servisu, získáte silniční asistenční službu Toyota Eurocare na 12 měsíců zdarma. Tato služba funguje po celé Evropě a lze ji využít v případě poruchy, nehody, defektu pneumatiky, ale i krádeže vozu, nebo třeba ztráty klíčů či zabouchnutí klíčů ve vozidle.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz