519363568

Jak umýt a vyčistit auto v deseti krocích

16. 7. 2019 • Novinky

Nejen umývání ale i čištění auta je jedna z těch činností, kterou odkládáte určitě pravidelně až na poslední chvíli. Tedy pokud nestojí pod stromem a nemáte tam pak velký pozdrav od ptáků, poté už je opravdu nutné sáhnout po vodě a mycí houbě. Naštěstí mytí auta nemusí být nudné a existuje několik triků, které vám usnadní práci. Třeba že s autem můžete zajet do mycí linky, avšak pokud vám to prostředky neumožňují nebo chcete šetřit, tak čtěte dál.

V deseti jednoduchých krocích bude vaše auto zářit a ještě přitom očistíte i pneumatiky. Na mytí nebudete potřebovat ani žádné profi prostředky.

Jako první krok je důležité si připravit půdu. To znamená, že si auto dostatečně navlhčíte. Nikdy proto nepoužívejte mycí prostředky na suchou rozpálenou kapotu. Prostře pusťte hadici a auto pořádně spláchněte, čímž odstraníte i drobné nečistoty. Stejně tak je dobré auto postavit do stínu, protože pod paprsky slunce vám bude povrch schnout pod rukama a také toho moc neumyjete a práce vám zbytečně zabere více času.

Druhý krok, už jsme mluvili o tom, že nepotřebujete profesionální prostředky, a tak vám postačí obyčejné mýdlo. Musíte však postupovat systematicky ze shora dolů. A to tak, že vždy namydlíte jednu část a hned ji spláchnete. Pokud byste to neudělali, hrozí, že vám mýdlo zaschne a budete mít opět práci navíc.

Dále je dobré, abyste si připravili dva kbelíky vody. V jednom je mýdlová voda a druhý má relativně čistou vodu, ve kterém houbu vždy ždímáte a vymýváte. Vyhnete se tomu, že budete mít během chvíle černou vodu v kyblíku a následně v ní budete houbu zase namáčet a přenášet špínu zpět na auto.

Nezapomínejte ani na dostatečně velkou houbu. Pracujete rychle a stejně rychle potřebujete, aby se pěna dostala na co největší plochu, kterou umýváte. K mycímu procesu můžete také připojit hadřík, samozřejmě ze syntetického materiálu. Vyhněte se obloukem všemu, co by mohlo vaší kapotu auta poškrábat.

Přestože speciální přípravky nebudete potřebovat, občas chceme, aby naše auto zářilo víc, než kdy jindy. Například když se jede na důležitou obchodní schůzku a nebo máte odvést dceru k oltáři. Nebojte se tedy podívat ve specializovaných obchodech po nějakém lesku, který je hlavně dlouhotrvající a na autě to bude pěkně držet.

Šestý krok, který mějte vždy na paměti. Vždy rychle všechno spláchněte a tento krok si v hlavě vždy připomínejte. Nikdo nechce, aby mu něco zaschlo tak, že se s tím bude drbat další hodinu a nebo po umytí celého auta zjistí, že vynechal jedno místo a může začít znova.

Až se vás manželka nebo přítelkyně bude ptát na co potřebujete ty staré ručníky, které by ona už dávno raději vyhodila, tak teď se budou hodit úplně nejvíc. Auto totiž nenecháme přirozeně uschnout na vzduchu, ale pořádně a opatrně ho vysušíme starými ručníky. Hlavně nic nedřete, protože škrábance. Pokud jste fajnšmejkr použít můžete mikrovlákno, které je přímo určené pro sušení povrchu automobilů.

Čas použít vysavač. Samozřejmě, že na interiér. Co byste s vysavačem chtěli vysávat na exteriéru? Stejně tak v předposledním kroku se nezapomeňte zaměřit na koberečky. Kdo by chtěl mít luxusní auto z venku, a pak vlézt dovnitř a vidět tam drobky z vaší poslední večeře nebo snad zablácené umělé rohože?

V posledním kroku se zaměřte na kola a okna. Okna snadno vyleštíte například okenou, kterou má každý doma a pokud nevíte, co to je, zeptejte se své drahé polovičky. Kola pak opláchněte mýdlovou vodou a přeleštěte voskem.

Jak vidíte stačilo deset jednoduchých kroků a vaše auto je zas jako nové, tak ho nezapomeňte vzít na pořádnou vyjížďku na pole a můžete s umýváním začít znova!

.

« »

MENU