Je na videu De Tomaso Pantera?

4. 5. 2011 • Novinky, Videa

Jeden z uživatelů serveru youtube.com zřejmě měl to štěstí a zachytil vysoce očekávaný model Pantera od slavné automobilky De Tomaso, která zažívá v poslední době znovuvzkříšení. A protože to nebyl žádný lakomý člověk, tak se o video podělil s celým světem a my tak můžeme vidět jak černý sporťák opouští brány italské továrny v Grugliasciu. I přes důkladné maskování můžeme spatřit nízkou linii střechy doplněnou o profil karoserie typický pro právě tento model.

YouTube Preview Image

Původní Pantera se vyráběla od roku 1971. Vynikala nízkou aerodynamickou siluetou, osmiválcovým motorem a do konce výroby v roce 1973, vzniklo pouhých 6128 exemplářů. Tím se stává vyhledávaným sběratelským kouskem. Většinou však pro americké sběratele, neboť tam směřovala většina produkce.

AutoJournal.cz | Propagujte i svojí stránku

To koncept, který se oficiálně představí na listopadovém autosalonu v Los Angeles, míří mnohem výš. Pantera by se vyráběla v továrně nedaleko Turína a roční produkce by měla čítat 2000 vozů ročně. O pohon se bude starat zatím blíže nespecifikovaný osmiválec s výkonem 410kW (550 koní), jež bude usazen na lehkém hliníkovém podvozku. A co design? Ten v sobě mísí původní Panteru podpořenou lehkým nádechem Lamborghini Miury a Fordu GT. Přesto je však osobitý, moderní a pokud se vozu dočkáme na silnicích v této podobě, půjde o opravdový skvost.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz