Prototyp Fordu GT40 jde do dražby

3. 5. 2011 • Novinky

Automobilka Ford se v posledních dnech opravdu činí a pravidelně nás zásobuje novými zprávami. Dnes večer totiž přinášíme další novinku, která však navazuje spíše na článek o změně majitele superluxusního Maybachu Exelero (článek kde shlédnutí zde), neboť zavítáme na dražbu jedné z největších legend motoristického sportu. Na dražbu Fordu GT40.

Aukce se bude konat 21.května letošního roku a bude jí pořádat společnost RM Auctions. A co vlastně bude ve dražbě? Vzácný prototyp vozu, který ve vyrobil v pouhopouhých pěti exemplářích. I když zrovna tento model GT/111 byla taková černá ovce rodiny, protože byl sužován velkými technickými problémy na dnes již historické rally Targa Florio.

AutoJournal.cz | Propagujte i svojí stránku

GT40 je poháněna 4,7litrovým osmiválcem o výkonu 280kW (380 koní). Přesto však výše zmiňovanou rally dojela jen se sedmi funkčními válci. Po tomto zklamání byl vůz odeslán do Anglie, kde se na něj zapomnělo a už si nikdy nezazávodil.

Nakonec se však i tento neúspěšný kousek dočkal pocty ve formě znovuobjevení a kompletní renovace. A tak se z ošklivého a neúspěšného kačátka stala sběratelská rarita, o které si nyní společnost myslí, že by se mohla vydražit za částku 2,4-2,9 milionů euro (až 70 milionů korun).

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz