5771603_ssss

Majitel s Fabií najezdil milion kilometrů bez poruchy: Výrobce se mu odměnil

26. 5. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Kolik máte na svém autě najetých kilometrů? 100.000? 200.000? Někteří z vás možná ještě více, ale určitě se tu nenajde mnoho lidí, kteří by měli více než půl milionu. Dalo by se říci, že auto s takovým nájezdem již v mnoha případech nepatří mezi nejspolehlivější a nejbezpečnější, ale samozřejmě výjimka potvrzuje pravidlo. Přesně toto slovní spojení bychom mohli říci i o Škodě Fabia v případě taxikáře z Bosny a Hercegoviny.

Pan Mirsad Cosic, který je povoláním taxikář, totiž se svou 16 let starou Fabií najezdil již více než jeden milion kilometrů. Pokud bychom to vše přepočítali na měsíční nájezd, dostaneme číslo přibližně kolem 5200 kilometrů. V tomto případě tedy můžeme říci, že auto bylo využíváno na 100%. Čemu vděčí za to, že se i po šestnácti letech může naplno spolehnout na svého miláčka? Je to zejména díky tomu, že zmíněný nájezd na vozidle udělal úplně sám. Využíval ho totiž k plnění své živnosti. Kromě toho se pod kapotou Fabie nachází snad jeden z nejspolehlivějších motorů koncernu VW. Jde o dieselovou 1.9.

Ovšem pozor! V tomto případě by mohl někdo argumentovat, že v motoru muselo být měněny turbo či podobné poruchové části. Třeba proto říci, že motor je ještě klasický “hladký” diesel SDI s výkonem, dnes už slaboučkých, 64 koní. Možná právě fakt, že motor nedisponuje vysokým výkonem může za to, že i po milionu kilometrů stále šlape jako hodinky a za normálních okolností na něm teoreticky není co zkazit. Navíc pokud v úvahu vezmeme fakt, že Fabia celý svůj život jezdila převážně ve městě, je nájezd o to úctyhodnejší. Kdoví kolik kilometrů dokážou najet nové modely s tříválcovými litrovými turbomotory.

Před časem světem zarezonovala zpráva, že majitel, který se svou Toyotou najezdil stejný počet kilometrů, dostal od automobilky nejnovější generaci svého modelu jako dárek. Bohužel, pan Mirsad od Škody nedostal novou Fabii, ale získal pár benefitů. Tím prvním je zcela nová přístrojová deska, která má vynulováno počítadlo kilometrů. Kromě toho se dočkal značkových hodinek a slevy okolo 2500 € na koupi nového vozu. V porovnání s Toyotou je to sice jen malá náplast, ale určitě ho i tak potěšila. Navíc Mirsad nemá v plánu koupi nového auta, nakolik je se svou Fabií stále spokojen. Podle jeho slov totiž plní přesně ten účel, pro který si ji před lety koupil. Je tak možné, že se za pár let dočkáme dalších informací, které budou vzpomínat Fabii, která má za sebou 1,5 či dokonce 2 miliony kilometrů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz