Maserati GranTurismo MC Stradale v úpravě Novitec [video]

6. 10. 2011 • Novinky, Tuning, Videa

Přestože sem spíše příznivec německé preciznosti, jednu věc italským sportovním vozům upřít nemohu. Po designové stránce jsou světelné roky před konkurencí. Jedním z nejlepších příkladů je Maserati GranTurismo MC Stradale. Toto dvoudveřové kupé pro 2+2 cestující je absolutním vrcholem této automobilky. Přesto však jednu malou vadu na kráse má. Jakou?

Přes svou neoddiskutovatelnou sportovnost nabízí svému majiteli spíše průměrnější výkon 450 koní při sedmi tisících otáčkách za minutu. Papírově to není málo, přesto jde ze 4,7 litrového osmiválce vytěžit víc.

YouTube Preview Image

To nám jasně demonstruje úpravce Novitec se svou ostrou verzí Tridente. Ta disponuje vedle body-kitu především kompresorem, novým sacím potrubím, většími vstřikovači paliva a přemapováním motoru. Výsledek? 475kW (646 koní) při 7100 otáčkách za minutu a 624Nm točivého momentu. GranTurismo pak nemá absolutně žádný problém zrychlit z nuly na 100km/h za 3,9 vteřiny a uhánět maximální rychlostí 306 km/h.

Teď k výše zmíněnému body-kitu. Ten zahrnuje nový přední nárazník, kapotu s pořádným otvorem, zadní difuzor s integrovanou dvojicí koncovek výfukového systému, ještě sportovnější podvozek a především 21“ kola z lehkých slitin obutá do pneumatik Pirelli P Zero na přední nápravě. Na té zadní se pak nachází kola s o jeden palec většími rozměry.

Kompletní úprava zahrnující jak úpravu motoru, tak exteriéru vyjde stávající majitele GranTurisma Stradale na 23.900 euro. Na dalších pár tisíc vyjde interiér šitý přímo na míru konkrétního zákazníka.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz