mercedes-amg-c43-4matic-2023-4

Mercedes-Benz nebude končit se spalovacími motory v roce 2030

23. 2. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Prémiová německá značka Mercedes reviduje své původní plány na konec výroby vozů se spalovacími motory. Po roce 2030 totiž měly sjíždět z výrobních linek jejích továren už jen čisté elektromobily.

Nyní, jak značka uvedla v prohlášení pro investory, hodlá se spalovacími motory pokračovat i po tomto datu. Dospěla totiž v přesvědčení že právě na konci současné dekády budou v celkových prodejích mít její osobní elektromobily a hybridy jen poloviční podíl. Bude však sledovat vývoj situace a je připravena reagovat, uvádí se v dokumentu.

Podle nejvyššího představitele německého koncernu Olly Källeniuse dojde k tomu, že spalovací motor zemře přirozenou smrtí, bude se vyrábět tak dlouho, dokud ho zákazníci budou chtít.

Nyní navíc značka s třícípou hvězdou přistupuje k tomu, co již poměrně dlouhou dobu dělá její konkurent BMW. Tedy, že se souběžně nabízejí stejné modely jak poháněné konvenčně, tak i elektromotorem. Prvním takovým příkladem má být nová generace vozu CLA, byť nakonec možná získá nějaké jiné jméno. Konstruktéři pro ni využijí novou podvozkovou platformu MMA (Modular Mercedes Architecture, na níž můžou jezdit jak auta s motorem s vnitřním spalováním, tak i poháněná výhradně elektřinou.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz