mercedes s600 3

Mercedes-Benz oficiálně odhalil model S600 Guard

5. 8. 2014 • Novinky

Pro státníky po celém světě, ale i pro všechny kteří si jej mohou dovolit ze svého přišel mercedes s novým obrněným vozidlem S600 Guard. Jako jediné auto na světě splňuje podmínky pro udělení třídy ochrany stupně VR9. Do dutin vozu byly zapracovány speciální ocelové pláty a pro další ochranu proti střepinám jsou použity komponenty z aramidu (tepelně odolná syntetická vlákna) a polyethylenu.

Všechna skla jsou z vnitřní strany potažena polykarbonátem a mají také laminovanou strukturu. Jedním z požadavků zákazníků je i to, abych jejich super-odolné vozidlo bylo pokud možno co nejméně nápadné. Mercedes-Benz jim v tomto vyšel vstříc a tohoto obrněnce tak na silnici od sériové S600 v podstatě nemáte šanci poznat. Stejný je také motor, dvojitě přeplňovaný benzínový dvanáctiválec o objemu 6 litrů má špičkový výkon 530 koní (390 kW) a kroutící moment 830 Nm.

V případě, že už katastrofě nejde zabránit a stane se něco nepříjemného, najdete na palubě alarm pro krizovou situaci, vysouvací clony skel, systém zásobující kabinu čistým vzduchem, hydraulicky ovládaná boční okénka, chladící přihrádku vzadu (když už má dojít k nejhoršímu, můžete to alespoň zapít sklenkou pravého šampaňského) a vyhřívané zadní a přední sklo.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/