lada-niva-6x6

Mercedes má tvrdou konkurenci. Rus si podomácky vyrobil Ladu Niva 6×6

3. 2. 2019 • Novinky, Zajímavosti, Zábava

Když se řekne auto s pohonem 6×6, určitě se většině z vás vybaví Mercedes G63 AMG představen před několika lety. Samozřejmě, exkluzivní limitovaná edice znamená i astronomickou cenu a v tomto případě hovoříme o desítkách milionů korun. Pokud jste se ale do monstrózního offroadu zamilovali na první pohled, máme pro vás jedno výrazně levnější řešení jménem Lada Niva 6×6.

Jaký jiný kultovní offroad se vyrábí již desetiletí beze změny? Kromě legendy jménem Mercedes třídy G tu máme ještě Jeep Wrangler a nesmíme zapomínat ani na východní Ladu Niva. Jak jsme již v úvodu prozradili, právě poslední jmenovaný exemplář se stal obětí ruského YouTube kanálu, který si říká Garage 54.

Vzali obyčejnou Nivu dvěma nápravami, ke které navařili prostřední část a přidali dodatečnou třetí nápravu. Přidání extra nápravy bylo poměrně jednoduché, jak tvrdí sám ruský stavitel. Po instalaci přídavného odpružení a nápravy včetně diferenciálu, ruský tým testuje šestikolové monstrum a hledá slabá místa, která by mohla později způsobit problémy.

Buďme k sobě upřímní. Auto vypadá opravdu dobře a určitě by vzbudilo množství pozornosti všude, kde by se ukázalo. Otázkou zůstávají terénní vlastnosti a zda třetí náprava není více na škodu než k užitku…

.

« »

MENU