MINI-Superleggera-Vision-11

MINI Superleggera se postaví proti Mazdě MX-5

17. 7. 2015 • Novinky

Vize malého lehkého roadsteru tehdy velkou spoustu lidí a MINI tak přemýšlelo a přemýšlelo a přemýšlelo, až nakonec vymslelo produkční verzi. Ta by měla přijít prý v roce 2019 a přinést jak konvenční, tak hybridní pohon.

Sen mnohých se tedy stal skutečností a my bychom již brzy měli mít možnost spatřovat elegantní roadster na silnicích. MINI se navíc vůbec nebojí a říká, že se bude jednat o čistokrevný sporťák, který má v konkurenčním boji spadeno na Mazdu MX-5. Momentálně se prý pracuje na tom dostat vůz do produkce, což je zejména ekonomicky velmi náročné. Velkou otázkou zůstává, jak moc se produkční verze přiblíží konceptu po stránce vzhledu.

Pod kapotou, ač zde není nic potvrzeno, bude se s nejvyšší pravděpodobností ukrývat tříválec o objemu 1.5 litru, který BMW představilo poměrně nedávno. Tento motor bude v každém případě pohánět přední kola, nicméně na cestě je i hybridní varianta, kde by elektromotor poháněl kola zadní. Přesně tento systém BMW ukázalo v hybridním prototypu 2 Active Tourer, který měl celkem 216 koní.

.

« »