my-movie_moment3

Na mosteckém okruhu přistálo letadlo

9. 7. 2022 • Novinky, Videa, Zajímavosti

Na závodní ploše mosteckého autodromu přistálo letadlo. Nešlo přitom o nouzové přistání, nýbrž o exhibici. Podle Ondřeje Dani, který seděl za kniplem, je tamní autodrom jako stvořený i pro letadla.

Šlo o menší sportovní letadlo Evektor Eurostar. “V cílové rovince jsem se byl podívat pár dní před akcí po zemi a pak jsem tam sedl s letadlem. Není s tím žádný problém, ta plocha je jako letiště pro velká éra,“ popsal pilot.

my-movie_moment6

“Pozor si člověk musí dát při přiblížení na přilehlé kopce, velké sloupy s osvětlením dráhy a především na dvojici přemostění vedoucí přes dráhu. Pod prvním už musí být letadlo na zemi, takže reálný prostor pro přistání je prvních 300 metrů od konce zatáčky. Za tou musí být navíc už srovnáno do osy dráhy. Není to tedy úplně jednoduchý manévr, ale ne nebezpečný,” dodal pilot.

Díky změně leteckého zákona neporušil pilot přistáním na autodromu žádný předpis. Na přistání byl totiž domluven s majitelem pozemku a také leteckou organizací LAA Česká republika.

img20220615080550

Zažijte vrchol závodní sezóny v ČR: Mistrovství světa superbiků

Fenomenální show seriálu mistrovství světa superbiků zavítá během posledního červencového víkendu (29-31/07/22) do České republiky. Na Autodromu Most se závody nejrychlejších produkčních motocyklů světa letos pojedou již podruhé. Diváci mají volný vstup do paddocku a mohou těšit i na oblíbený pit walk.

Během prvních sedmi měsíců roku 2022 se seriál mistrovství světa superbiků proplétá Evropou od Španělska přes Holandsko, Portugalsko, Itálii a Velkou Británii, aby v rámci svého šestého kola zamířil do České republiky na Autodrom Most. Právě ten je pro svou strategickou polohu ve střední Evropě ideální pro fanoušky superbiků a okruh, který přes zimu prošel významnou rekonstrukcí navíc slibuje, že budou opět padat traťové rekordy.

Největší a nevýznamnější podnik české závodní sezóny se bude v Mostě konat od 29. do 31. července a nabídne vedle samotné vrcholné série WorldSBK, v níž startují nejrychlejší silniční stroje značek Ducati, Kawasaki, Yamaha, Honda a BMW, i závody tříd WorldSSP, WorldSSP300, Evropský pohár Yamaha R3 bLU cRU a Northern Talent Cup. A čeští fanoušci budou mít rozhodně i komu fandit. Vedle Petra Svobody ve třídě WorldSSP300, Ondřeje Vostatka (WorldSSP) a dalších českých jezdců, kteří dostanou divokou kartu, to bude v královské třídě WorldSBK především Oliver König, který minulý rok v životním závodě vybojoval v Mostě skvělé třetí místo.

Jisté je, že budou padat i rekordy. Loni v nedělním kvalifikačním závodě posunul traťový rekord Jonathan Rea na čas 1:31,996 min. Letos na dráze s novým povrchem lze očekávat ještě rychlejší časy.

Fanoušci se ale hlavně mohou těšit na skvělou atmosféru, kterou už letos nebudou omezovat covidová nařízení. Autodrom Most si pro všechny návštěvníky navíc přichystal volný vstup do paddocku, kde v sobotu i v neděli proběhne divácky atraktivní pit walk. Během pit walku mají fanoušci jedinečnou možnost nahlédnout přímo do týmových boxů a setkat se se svými oblíbenými jezdci tváří v tvář. Samozřejmostí jsou autogramiády jezdců, promotérská paddock show a řada dalších doprovodných akcí. Pro komfortní sledování celého závodu budou na diváckém svahu připraveny velkoplošné obrazovky. Děti a mládež do 18 let mají vstup zdarma. Na www.autodrom-most.cz aktuálně běží předprodej zvýhodněných vstupenek a na stejném místě můžete najít i řadu dalších praktických informací k celému závodnímu víkendu, který by si rozhodně neměl nechat ujít žádný fanda špičkového motorsportu.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz