dn328mhoqiwe4uk5q1sqhqextr-mne-citigo-citigo-go-svoj-v-kon-navonok-pr-li-najavo-ned-va

Nejbláznivější auto? Rozhodně Citigo s 2.0 TDI, 4×4 a výkonem 284 koní

22. 5. 2018 • Novinky, Zajímavosti

Při kombinaci zkratek 2.0 TDI a 4×4 si většina z nás představí, pro našince ideální, kombinaci pohonu pro model Octavia. Tentokrát však označení patří zcela jinému autu. Hlavu před ním musí sklonit i oblíbený Scout nebo RS. Kombinace vznětového agregátu 2.0 TDI a pohonu všech kol 4×4 se může pochlubit i malé Citigo. Toto vozidlo je dilema britské tuningové firmy Darkside Developments a oficiálně se jmenuje “Citigo-go.”

Na první pohled takový dojem možná nebudí, ale městský mrňous prošel zásadní předělávkou. Při pohledu na exteriér svůj potenciál příliš neprozrazuje, do oka padnou jen velké disky kol či výrazný chladič umístěný za předním nárazníkem. Něco o povaze vozidla prozradí i boční okna vyrobené z plexiskla.

Po nastoupení do interiéru však již o účelu šílené mašiny nedostanete šanci pochybovat. Od sériové verze je kabina vzdálená na celé světelné roky. Závodní sedadla se zde snoubí s velkou ruční brzdou i řadicí pákou. Přehlédnout nelze ani volant s tlustým věncem či závodní budíky. Samozřejmostí je i ochranná klec, která se má starat o bezpečnost posádky dvoumístného automobilu.

Na své webové stránce Darkside Developments informuje io motorizaci tohoto vozu. Ta je jeho největší specialitou, pod přední kapotou zde totiž pracuje upravený agregát 2.0 TDI s výkonem 212 kW (284 k), který navíc prostřednictvím šestistupňové převodovky roztáčí všechna čtyři kola.

Pohon 4×4 je připojitelný a pro toto auto v podstatě i nezbytný. Šílená strojovna by zde totiž již brzy měla produkovat 273 kW (365 k) a více než 600 Nm. S přenosem této síly by již 1 160 kilogramová předokolka měla velké problémy.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/