ford-s-max-20101

Nejlepší spolehlivé ojetiny do 200.000 korun zaměřené na rodiny

17. 4. 2024 • Novinky, Zajímavosti

Při koupi nového auta nás zajímá několik věcí. Patří mezi ně vzhled, stav, spolehlivost a cena. Každý má jiné požadavky a auto, které se líbí jednomu se možná jinému líbit nebude. Přeci jen jsou ale vozy, které se stejnou pořizovací cenou nabídnou majiteli více spolehlivosti a nižší provozní náklad. A přesně na ty se teď podíváme.

Škoda Octavia I

Jak by mohla chybět Octavie od mladoboleslavské automobilky. Kupce láká hlavně osvědčená kvalitní technika a nízká cena. Doporučovanou motorizací je v tomto případě 1.8 litr 20V Turbo. Je to léty prověřený zážehový motor, který bez potíží zvládá velké nájezdy. A přitom od vás potřebuje pouze pravidelné měnit motorový olej a včas zkontrolovat rozvody.

fdv2902b1_mediumsize_rgb_oc_1524

Honda CR-V

Ať už se nám to líbí nebo ne, tak vozy kategorie SUV jsou dnes prostě v trendu. Prodávají se jako na drátkách a cena ojetin se proto drží velice nízko. Stejně tak je tomu i u v Česku oblíbené Hondě CR-V. Dobré jméno si nezasloužila pouze u majitelů, ale výborně dopadla také v testech TÜV. Třetí a čtvrtá generace dopadla na jedničku a starší modely ve své kategorii dopadly nejhůře na dvojku.

honda-cr-v-2007

Ford Fiesta

Fordů se neustále drží povídky o nespolehlivosti, ale to v případě Fiest po roce 2008 neplatí. Je to jednoduché spolehlivé auto, jež nabízí výborný stupeň komfortu. V případě Fiest se doporučuje výběr zážehových motorů, přičemž nejlépe je hodnocený 1.4 16V nebo 1.6 Ti-CVT. Rozhodně se vám také bude líbit přesné řízení a stabilní podvozek.

ford-fiesta-uk-march-2011

Ford S-MAX

Jedná se o MPV střední třídy speciálně navržené pro potřeby evropského trhu. V roce 2007 byl dokonce zvolen Autem roku. Sdílí svůj základ s vozem Ford Galaxy, ale je delší a má také nižší karoserii. Disponuje také výrazně sportovnějšími tvary, což z něj dělá výbornou volbu pro každodenní používání

ford-s-max-20101

Audi A4/A5

Tento sedan či kombík vám nenabízí pouze dostatek prostoru v interiéru, ale také dávku stylu. Jedná se o pěkně zpracované německé auto, které svým vzezřením nemůže nikoho urazit. Při výběru motorů máte poměrně volnou ruku a řídit se můžete využitím. V testech spolehlivosti vždy patřilo do kategorie 1 a nejhůře 2.

audib8sideskirtsc

Renault Laguna III

V dnešní době se již Laguna nevyrábí, jelikož ji vystřídal Talisman. To velice pomohlo udržet cenu nízko a neustále klesá. V dnešní době je to asi nejlevnější volba vozu kategorie střední třídy. Navíc disponuje kvalitní moderní výbavou a bezpečnostními systémy. Nejlepší motorizace jsou zážehový 2.0 l a 2.0 dCi s nízkou průměrnou spotřebou. V čem Laguna doopravdy září, tak to je použitá ochrana proti korozi. Je to celkově výborné auto, které někteří naprosto zbytečně odsuzují.

s7-maxi-fiche-fiabilite-que-vaut-la-renault-laguna-3-en-occasion-79060

Volkswagen Caddy

Pokud hledáte opravdu prostorný automobil, do kterého se vejde celá rodina i se psem, tak se podívejte právě po Volkswagenu Caddy. Jeho čtvrtá generace se začala vyrábět v roce 2003 a je navržen speciálně pro převoz lidí i zboží. Pokud vám prostor i přesto stačit nebude, tak se podívejte po verzi Maxi.

f4dc961b-abt-e-caddy-2

Ford Mondeo III

Ve své třídě se třetí generace Mondea stala nejžádanějším vozem. A není se čemu divit. Nízké provozní náklady, dostatek prostoru a komfort jsou ideálními atributy pro rodinná auta. Hlavně v případě verze combi. Mezi prvními lety výroby se navíc produkoval bez filtru pevných částic, tudíž odpadá finančně náročná regenerace či výměna. Nájezd až 250 tis. kilometrů vydrží bez větších potíží i dvouhmotový setrvačník. Při spojení s motory 2.0 TDCI nebo 2.2 TDCI tak máte téměř nesmrtelné auto.

ford-mondeo-20051

Citroën C5 II

U tohoto Citroenu se dívejte hlavně po verzích od roku 2008. Někteří zastávají názor, že se jim v komfortu a ceně žádný vůz střední třídy nevyrovná. Doporučuje se hlavně spojení s naftovými motory, jakými jsou například 2.0 HDi nebo 2.2 HDi. Čekají vás pouze klasické nízké výdaje, které se ovšem pojí s každým naftovým autem. Rozhodně se vyhněte šestiválcům.

citroen-c5-2008

Suzuki SX4

Disponuje výbornou dynamiku a spolehlivostí, což tomuto vozu přineslo velký úspěch. V žádném případě nezaostává ani po designové stránce, kterou zpracovali italští designéři. Doporučuje se kupovat roky 2006 až 2014, jelikož následná verze již prošla výraznými změnami. Nejspolehlivější volba motoru je v tomto případě 1.6 16V.

71w0lqmagpl-_uy560_

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz