467867641324937611

Nissan Juke facelift na špionážních fotkách

9. 2. 2014 • Novinky

Víte, extravagantní Nissan Juke se nemusí líbit každému a vždy vzbuzuje mezi automobilovými fanoušky i laiky velmi vážné rozepře. Já se však musím přiznat, že se mi Juke vždy líbil a navíc jezdí opravdu skvěle, což mě jen utvrdilo v náklonnosti k němu.

Ano, je to nepraktické auto, je naprosto k ničemu, ale jeho jízdní vlastnosti dokážou přesvědčit nejednoho automobilového rýpala.

A nyní tu máme facelift, který přinese velkou řadu změn. Maskovaný prototyp sériové verze byl přistižen ve Španělsku poblíž závodního okruhu v Jerezu a my si pojďme říct, co všechno se změní.

Mezi hlavní změny patří nový přední nárazník s novými přívody vzduchu a aktualizována bude také maska chladiče. Vzadu Juke oblékne také nový nárazní a dokonce se mírně aktualizují i zadní svítilny. Hlavní kulaté světlomety zůstanou nezměněny, ale parkovací světla s blinry doznají také mírné změny. Faceliftovaný Juke nazuje také navíc nová kola z lehkých slitin, a to bude z hlediska vzhledu vlastně všechno.

Další radikální změna se odehraje pod kapotou. Pokud si pamatujete, v testu atmosférického zážehového agregátu o objemu 1,6 litru jsem jsem příliš nepochválil jeho dynamiku ani spotřebu. To by se ale mělo změnit, protože tento motor bude nahrazen přeplňovaným benzíňákem DIG-T s objemem 1,2 litru, který se představil nedávno v novém Nissanu Qashqai. Ten má sice o 1 kW nižší výkon než atmosférická 1,6 – tedy 85 kW (115 koní), avšak točivý moment vzroste ze 158 Nm na 190 Nm.

Juke facelift by se měl poprvé veřejnosti představit v říjnu na pařížském autosalonu a prodávat se pravděpodobně začne někdy na začátku roku 2015.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/