Nissan Micra Nismo koncept představen

14. 1. 2012 • Novinky

Sportovní divize Nismo japonské automobilky Nissan o sobě dává v poslední době pořádně slyšet. Vedle stavby závodních speciálů se totiž zaměřila také na tvorbu velmi zajímavých sportovních konceptů odvozených od standardních modelů z portfolia Nissanu. Mohli jsme tedy spatřit ostrý Leaf, kterému sekundoval crossover Juke (který jen tak mimochodem vypadá naprosto neuvěřitelně) a nově také malou Micru ozvláštněnou taktéž sportovním paketem, na kterou se dnes zaměříme.

Rozdíl oproti běžné verzi je vidět takřka na každém centimetru čtverečním. Přední části vozu dominuje především sportovní nárazník s velkými nasávacími otvory a spodním lízátkem, jemuž zdatně sekunduje maska chladiče s logem Nismo. Na boční části vozu si všimneme především upravených prahových nástavců a krytů vnějších zpětných zrcátek v červené barvě. Zadním partiím pak jistě dělá čest decentní difuzor s integrovanou koncovkou výfuku z nerezové oceli. A aby těch úprav nebylo málo, tak se Micra dočkala většího přítlačného křídla, sportovní brzdné soustavy a 16-ti palcových kol z lehkých slitin.

Přestože nemáme k dispozici fotografie interiéru, Nismo se dušuje, že velkou část pozornosti soustředilo právě na tuto část vozu. Mohli bychom tak spatřit nové sportovní sedačky, sportovní volant, kovovou hlavici řadící páky a pedály z nerezové oceli.

Nissan Micra Nismo je stejně jako jeho sourozenci pouhým konceptem a nám nezbývá nic jiného, než se modlit, aby se všichni tři dočkali sériové podoby, kterou by si jistě zasloužili.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz