Slalom s Ferrari FF v podání Massy a Alonsa [video]

14. 1. 2012 • Novinky, Videa

Závodní sezóna je za námi a nová v nedohlednu. Co se dá tedy dělat v zimě, kdy je všude hromada sněhu? To třeba tovární team Scuderia Ferrari ví moc dobře jak se zabavit a v zimních měsících pořádá jednu povedenou akci za druhou. Tento týden byly například italské Dolomity svědkem zajímavého závodu ve slalomu mezi piloty F1 Fernandem Alonsem a Felipem Massou. Nezávodilo se ovšem na lyžích, nýbrž za volantem supersportovního modelu Ferrari FF.

Chlapci však vypadali poněkud nejistě a ze svahu se jim s vozem vážícím 1790 kilogramů příliš nechtělo. Když už však konečně proťali cílovou pásku, nervozita opadla a začalo vzrušené povídání na téma FF. Oba jezdci se shodli na tom, že tento model je skutečně výborný, lehce se řídí a svému řidiči nabízí ideální porci zábavy.

YouTube Preview Image

My jen můžeme dodat, že Ferrari FF je poháněno vidlicovým dvanáctiválcem o zdvihovém objemu 6,3 litrů, který přenáší maximální výkon 485 kW (660 koní) a 683 Nm točivého momentu na všechna čtyři kola. Nikoho tak nemůže překvapit bleskurychlá akcelerace z nuly na 100 km/h, jež se odehraje za 3,7 vteřiny, přičemž maximální rychlost vozu činí 335 kilometrů v hodině.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz