2021-kia-rio-facelift-5

Nová Kia Rio s mild-hybridním pohonem má české ceny

6. 8. 2020 • Novinky

Kia zveřejnila české ceny modernizovaného modelu Rio. Čtvrtá generace vozu se pro modelový rok 2021 představuje s přepracovaným designem, novými bezpečnostními a informačními technologiemi a zásadně přepracovanou řadou hospodárných pohonných jednotek, včetně premiéry značky Kia – mild-hybridního systému s technologií 48 V poprvé v kombinaci s benzínovým motorem 1,0 litru T-GDI 88 kW/120 koní, jehož součástí je nová inteligentní manuální převodovka (iMT) bez mechanické vazby (clutch-by-wire). Varianta elektrifikovaného pohonu Kia Rio je volitelně k dispozici také se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou (DCT).

Kia Rio, která slaví 20 let od spuštění výroby první generace, je od roku 2001 – zahájení prodeje na ČR trhu, druhým nejdéle nabízeným modelem Kia v České republice po modelu Sportage. Od doby, kdy bylo Rio poprvé představeno české veřejnosti, tj. v roce 2001 do června 2020, si vůz zakoupilo 14 157 zákazníků.

Modernizovaná Kia Rio krom jiného přináší zásadní úpravy stávající řady benzínových motorů ve prospěch co nejnižší spotřeby, nižších emisí CO2 a ještě lepších jízdních schopností. Pro českou modelovou řadu Rio nyní nabízí benzínové motory řady EcoDynamics+ a Smartstream – nová jednotka 1,0 litru T-GDi o výkonu 120 k, nová jednotka 1,0 T-GDi o výkonu 100 koní a nová verze nepřeplňovaného motoru Kia 1,2 litru s pokrokovou technologií vstřikování ‚Dual Port Injection‘ a výkonem 84 koní.

Motor 1,0 litru T-GDi o výkonu 100 koní je nyní též dostupný se šestistupňovou manuální převodovkou, která nahrazuje dřívější pětistupňové manuální ústrojí, a dále se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou Kia (7DCT).

Facelift modelu Rio se na českém trhu nabízí ve třech variantách provedení. Základní variantou je verze Comfort, dostupná s motorem o objemu 1,2 litru CVVT. Comfort nabízí ve standardní výbavě 15“ ocelová kola, manuální klimatizaci nebo kůží potažený volant a hlavici řadicí páky. Akční cena modelu nyní začíná na 299 980 Kč.

Druhým stupněm výbavy je Exclusive, jenž dává největší možnosti individualizace vozu díky třem barevným provedením z umělé kůže. Zákazníci si mohou vybírat z černého, modrého nebo červeného provedení interiéru. Široká je také nabídka zvýhodněných příplatkových paketů. Ty umožňují vůz vybavit dle individuálních přání zákazníka. Verzi Exclusive je možné mít jak s klasickým benzínovým spalovacím motorem 1,2 litru CVVT 62 kW/84 koní s pětistupňovou manuální převodovou, tak i s přeplňovanou pohonnou jednotkou 1,0 litru T-GDI s přímým vstřikováním o výkonu 74 kW/100 koní k dispozici jak s šestistupňovou manuální nebo sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou 7DCT. Nový mild-hybridní pohon se pojí s motorizací 1,0 litru T-GDI iMT MHEV o výkonu 88 kW/120 koní. Základní motor 1,2 litru CVVT je dostupný za 334 980 Kč.

Na pomyslném vrcholu stojí verze GT Line se sportovním nádechem. Ta vůbec poprvé nabízí možnost příplatkových hlavních LED světlometů (také pro Exclusive). GT Line, dále nabízí sportovní kožený volant ve tvaru D, vizuální sportovní paket GT Line Body Kit nebo 8“ navigaci se systémem UVO. Cena modelu ve verzi GT Line startuje na akčních 379 980 Kč.

Model Rio je nabízen se standardní sedmiletou tovární zárukou Kia s omezením na 150 tis. kilometrů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz