Nová výbavová edice fabie Soleil. Co bude stát?

6. 12. 2018 • Novinky

Mladoboleslavská automobilka je již druhým rokem partnerem nejslavnějšího akrobatického cirkusu na světě s názvem Cirque du Soleil. Nyní po něm pojmenuje i nově nabízenou výbavovou edici pro model Škoda Fabia

Už je jasné, že nová Fabia se bude jmenovat Soleil. Co však jasné není, je fakt, na jaké trhy novinka zamíří a jestli se ji dočkáme také u nás, v České republice.

Druhá nejvyšší
Novinka by měla rozšířit současnou nabídku výbav s názvy Active, Ambition a Monte Carlo a v hierarchii cen by měla být zařazena těsně pod vrcholnou výbavu Monte Carlo. Fabia Soleil bude v nabídce jak v kratší, tak ve verzi kombi.

Výbava Soleil by pak měla plně odpovídat cenovému zařazení. Vozům tak nebudou chybět 16palcová kola lakovaná antracitovou barvou, zrcátka a kliky dveří lakované do odstínu karoserie, hodnotnější látkové čalounění Avalon, elektricky ovládaná přední okna, tříramenny sportovní volant obšitý kůží, či černé dekory palubní desky a ozdobné lišty prahů z broušeného chromu. Speciální výbavu pak prozradí i štítky Soleil na předních blatnících.

Výhodnější balíčky
Soleil však bude mít také zvýhodněnou příplatkovou výbavu, která bude rozdělena do třech balíčků a bude k mání za nižší cenu než v případě verzí Active a Ambition. V nich si budou zákazníci moci připlatit třeba za LED světlomety, větší, 17palcové ráfky z lehkých slitin v černé barvě, panoramatickou střechu, vyhřívaná přední sedadla, nebo za parkovací senzory vpředu a vzadu.

Jiné motory mít Fabia Soleil nebude. V nabídce tak bude jak nejslabší tříválec s výkonem 55 kW, tak vcholné provedení s 81 kW, které je možné spárovat i se sedmistupňovou dvouspojkovou převodovkou. Střed nabídky pak představuje slabší oturbený tříválec TSI.

Zda bude Fabia Soleil k dispozici i na našem trhu je stále nejasné. Pokud se ale tak stane, jistě se o ní ještě bude mluvit.

.

« »

MENU