285996260220144784

Novitec Rosso Ferrari 458 Spider – V jednoduchosti je krása

3. 5. 2012 • Novinky, Tuning

Tuningová firma Novitec Rosso, zaměřující se na vozy se vzpírajícím koněm ve znaku, pustila do světa svou novou úpravu, zkrášlující Ferrari 458. Ale jelikož už úpravou prošla verze Italia s pevnou střechou, nyní se podíváme na otevřenou verzi Spider, která je v podstatě pod kabátkem stejně upravena, jako její zavřená ségra.

Ferrari 458 Spider tedy dostane nový bodykit, který zahrnuje přední spojler, žebrování v blatnících pro přísun vzduchu, aerodynamické prahy, zadní difuzor, zadní spojler, nebo třeba i zadní mlhovky a třetí brzdové světlo. Všechny prvky karoserie jsou vyrobeny z carbonu (jak také jinak), tudíž se můžeme těšit na nějakou tu úsporu hmotnosti, ale specialitou a poznávacím znakem pro Novitec jsou zatmavené zadní lampy.

Dostalo se také na Novitec kola NF4 Superlight, která dle mého názoru padnou na 458, jako mužský pohlavní orgán do toho ženského a jsou obuta do pneumatik Pirelli P Zero vpředu 255/30 ZR21 a vzadu šílených 335/25 ZR22. Změn doznal také podvozek, kterým můžete nově “štelovat” výšku o 35 mm – ten je ovšem čistě na přání zákazníka.

A nebojte se, že se nedostalo také na motor. Motor prošel také kůrou upgradu a kromě carbonového sání se těšte na nový výfuk, na kterém ušetříte až 21 kg a který dostane sportovnější katalyzátory a z kabiny budete moci ovládat hlasitost zadního tlumiče pomocí umístěné klapky. To vše, aby 458 vůbec pochopila, bude přemapováno novou řídící jednotkou, která upraví například i vstřiky a to vše dohromady dá dalších 39 koní navíc, což znamená, že V8 o objemu 4,5 litru má nyní výkon 609 koní při orgasmických 9 100 ot./min. Točivý moment je k dispozici od 5 400 otáček a jeho hodnota vzrostla z 540 na 569 Nm.

Interiér dostal také trochu těch uhlíkových vláken a pokud by Vás zajímala cena toho všeho, ta zatím zůstává pouze v hlavách lidí od Novitecu. Určitě to ale nebude stát jako nachipnutí české Octávie TDi. :)

        

.

« »