59946133_291945021681274_2734757989788418048_n

Novou Mazdu 3 jsme prohnali po mokrém okruhu. Je skvělá

13. 5. 2019 • Novinky, Videa, Zajímavosti

O nové Mazdě 3 již bylo napsáno mnohé, ale nikde si nové auto nevyzkoušíte tak dobře, jako na technické a hlavně uzavřené trati. A proto, když přišla pozvánka na jednu soukromou akci, kde toto auto bude, neváhali jsme ani vteřinu. A výsledek?

Nová Mazda 3 je povedeným automobilem. Její vzhled připomíná daleko větší a mnohdy také dražší modely a díky zmenšeným světlometům působí ještě dynamičtěji. Interiéru vládnou čisté linie zaměřené jen a pouze na řidiče. A to kvitujeme. Jenomže onen důraz není patrný pouze z estetického pohledu. Cítíte ho především při jízdě!

Prožene i siláky

Ačkoliv se akce udála za propršeného dne, takže byl okruh mosteckého polygonu doslova zalitý neutuchajícími hektolitry padající vody, Mazda 3 a její podvozek nás doslova pohltily. Jen průměrně výkonné auto je totiž dokonce tak agilní a jisté, že se s ním udržíte mnohem, ale mnohem silnějších strojů.

Na videu je patrný především kontakt s modrým Porsche Boxster S generace 987, nicméně i v případě, kdy Mazda 3 dojela některý z jiných rychlých automobilů, ve kterém seděli často velice zkušení řidiči, nejednalo se vůbec o patovou situaci. A mimochodem – všimněte si slůvka dojela, nikoliv obráceně… Absenci výkonu motoru Skyactiv-G 122 totiž na mokru dohání její brilantní podvozek, precizní vyvážení a velmi komunikativní řízení, díky němuž je doslova radost letět s tímto autem na limitu jeho schopností. Ve finále si proto troufnete víc, vaše jízda je efektivnější a jste tak i rychlejší.

A teď už jízda!

No ostatně, dost bylo řečí. Klikněte „Play“ a nechte se pocity z řízení nové Mazdy 3 unést i vy sami. My, ačkoliv jsme na akci dorazili jedním z přítomných Porsche, jsme byli její lehkostí a schopností hledat přilnavost i na tak promáčené technické trati skutečně potěšeni natolik, že si zasluhuje jak tento článek, tak i přiložené video. Vážně jeden z nejlépe jezdících hatchbacků dneška…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz