59339699_2102084536511818_394140193747107840_o

BMW Z4 Manhart je opravdovou letní zbraní

14. 5. 2019 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Nová generace BMW Z4 se opravdu povedla. Už prvním svezením člověku okamžitě dokáže, jak skvělý podvozek tohle auto vlastně má. A to znamená, že původních 340 koní verze M40i s přehledem zvládá. Takže?

Takže nastoupí profesionální šílenci a světu nabídnou BMW Z4, jaké už tu opravdu hezký pátek nebylo. Novinka společnosti Manhart totiž ze šestiválcového motoru s označením B58 doluje stejný výkon, jaké má kupříkladu i téměř nezvladatelné BMW M4 GTS. To znamená výkon rovných 500 koní na zadních kolech!

Šílenství bez střechy

Přičtěte si k tomu 680 N.m točivého momentu a je vám okamžitě jasno v tom, že se díváte na nenápadný roadster s parametry supersportu. Stovka tam totiž padne hluboko pod 4 vteřiny a maximální rychlost, ačkoliv prý z původních 250 km/h nebyla změněna, by bez problému překonala hranici 300 km/h.

Nezůstalo však jen u softwaru. Jistě vás bude zajímat, že Manhart sáhl také na výfukové potrubí, takže má přifouknutá Z4 M40i nyní stejný počet koncovek jako skutečné eMko. Zároveň byly vyměněny také potřebné vnitřnosti v 8stupňové převodovce ZF, aby zmiňované hodnoty brutálního výkonu lépe zvládala a úpravce sáhl také na podvozek, který výrazně přitvrdil a navrch přihodil okázalé ráfky o velikosti 20 palců.

Je to vlastně Supra

Mimochodem on celý vzhled Manhartem upravené Z4 je tak nějak okázalý. Někomu se bude líbit, jinému zas ne. Přední splitter však vozu nepopsatelně sluší a decentní odtrhová hrana na víku kufru jakbysmet.

Musíme se však přiznat, že největší radost máme vlastně ze skutečnosti, že verze Z4 M40i bude k mání také s pevnou střechou, a i když se jmenuje Toyota Supra, podobný tuningový kit bude zkrátka pasovat i na ni.

Pořád mají někteří z vás pocit, že nová Supra bude pomalá? (Smajlíky) Takže my Manhartu opravdu děkujeme. Zaprvé představil vážně brutální BMW Z4, jaké už tu po čertech dlouho nebylo, ale hlavně nám opět zavdal myšlenku, že se rozhodně je na co těšit!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz