Obrazem Porsche 911 Carrera Cabrio [video]

22. 11. 2011 • Novinky

Přestože je to pouze několik málo měsíců, co známe podobu nové generace vozu Porsche 911 (991), představila světu tato německá automobilka v pořadí již druhou karosářskou variantu.

Jedná se o verzi kabriolet, která disponuje lehkou látkovou střechou usazenou na hořčíkovém rámu vozu. Po stránce designu není 911 Carbiu vůbec co vytknout. Při natažené střeše stále můžeme obdivovat čistou linii karoserie, která v sobě ukrývá šestiválec o zdvihovém objemu 3,4 litru s výkonem 256 kW (350 koní). To se bavíme o základní pohonné jednotce, model Carrera S totiž dostane šestiválec o objemu 3,8 litru s maximálním výkonem rovných 400 koní (294 kW). Automobilka však nezveřejnila bližší technické parametry. Dá se ovšem očekávat nepatrné pohoršení vlivem zvýšení hmotnosti vozu.

Pár kilogramů v tomto případě nehraje žádnou roli. Důležité je, že se potenciální zákazníci dočkají svého nového plechového miláčka již na začátku března příštího roku, kdy se novinka začne oficiálně prodávat. Základní cena modelu činí v přepočtu lehce přes 2,5 milionů korun. Za verzi S si pak musíte připlatit dalších 400 tisíc.

YouTube Preview Image

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY