19742964701630148140

Oficiální představení Volva V40 [video]

29. 2. 2012 • Novinky, Videa

Po několika obrázcích, spekulacích, a dlouhém čekání na technické parametry, Volvo konečně uvolnilo detaily ohledně nového modelu V40 který se zapojí do boje na trhu prémiových hatchbacků. I přesto že zatím nejsou známy kompletní parametry všech motorů které budou pro V40 nabízené, zajímavými možnostmi rozhodně budou nový superúsporný diesel s nízkými emisemi, nebo ještě zajímavější přeplňovaný benzínový motor T5 s výkonem 254 koní. S ním bude V40 uhánět z nuly na sto za 6.7 sekundy, to z něj dělá konkurenta dokonce i prémiovým hot hatchům. Podle Volva budou všechny motory vybaveny start stop systémem a rekuperací brzdné energie. V nabídce budou jak manuální, tak automatické převodovky.

Volvo se samozřejmě nezapře, co se týče aktivního i pasivního bezpečí. Ve výbavě proto najdeme automatickou detekci chodců, před kterými bude Volvo automaticky brzdit, a na stejném principu fungující systém pro předcházení kolizí který bude pracovat až do rychlosti 50ti kilometrů v hodině.

Volvo bude odhaleno veřejnosti jak jinak než na Ženevském autosalonu příští týden. Produkce začne na výrobní lince v Belgickém Ghentu v Květnu tohoto roku.

YouTube Preview Image

 

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz