Ostrá verze Toyoty GT 86 bude!

2. 12. 2011 • Novinky

Již včera jsme doufali, že nás neproklejete, jelikož články o některém z malých japonských trojčat jsou na denním pořádku. Není se co divit, tato zadokolková coupé od Toyoty, Subaru a Scionu jsou vůbec nejočekávanějšími auty současného motoristického světa a neustále plní přední stránky automobilových magazínů. Původně byli mnozí lidé zklamáni, že se nepředstavila rovněž nějaká silnější verze, než ta základní s 200 koni, ale nyní už je jasné, že není třeba zoufat. Silnější Toyota GT 86 bude! A hádáme, že nejen Toyota, ale i její sourozenci.

Magazínu Autocar tuto radostnou informaci potvrdil vrchní inženýr Toyoty Tetsuo Tada a dodal, že nejde jen o věc na papíře, protože zkušební prototypy už jezdí. Pracují na ní úpravci z Toyota Racing Developments, ve zkratce TRD. Silnější GT 86 bude poháněna kompresorem přeplňovanou verzí současného čtyřválcového boxeru. Kompresor totiž podle Toyoty (i podle nás) neničí odezvu na plyn tak, jako turbo. V Toyotě se dokonce nechali slyšet, že široké pneumatiky a turbomotory jsou přesně těmi věcmi, které dělají moderní sportovní auta nudná. Tím bez ostychu veřejně vyslovili názor značného počtu automobilových nadšenců ze staré školy. Ačkoliv to nejde zobecňovat a záleží na konkrétních typech sportovních aut, v mnoha případech na tom něco bude.

Přeplňování od TRD by mohlo dvoulitrovému motoru přidat kolem padesáti koní na výsledných 250. Tolik by podle Tady zvládl bez problémů i podvozek současné verze. Toyota přesto pracuje na brzdách a podvozkových úpravách pro silnější model. Tetsuo Tada poté dodal, že pro vývojáře bylo velmi důležité, aby už základní atmosferický model dobře driftoval, což patřičně otestovali. Přeplňovaná verze pak bude nejspíše náčiním příštích drift kingů, stejně jako tomu bylo u původní Toyoty AE-86. Doufejme, že se všechny úpravy negativně nepodepíší na hmotnosti vozu. I tak to pro nás opět zní jako rajská hudba.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz