1699604133_polestarf_20231109_polestar_day_2023

Polestar 5 bude mít extrémně rychlé nabíjení

13. 11. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Čínská automobilová značka Polestar odhalila design a některé technické parametry svého modelu Polestar 5, který se plánuje uvést na trh v roce 2025.

Tento vůz má být konkurencí pro stávající Porsche Taycan a jednou z jeho klíčových výhod má být schopnost extrémně rychlého dobíjení trakční baterie. Podle automobilky by mělo stačit pouze pět minut, aby se do baterií dostalo dost elektřiny na ujetí více než 160 kilometrů.

Technologii extrémně rychlého dobíjení, která navíc nemá negativní vliv na životnost baterie, vyvinuli inženýři Polestaru ve spolupráci s odborníky ze společnosti StoreDot. Tato firma je průkopníkem technologie XFC, která umožňuje nabití mobilního telefonu na sto procent také během pěti minut, a Polestar je v této firmě akcionářem.

Polestar 5 má být lákavý i z hlediska dynamických vlastností a jízdních schopností. Celkový výkon elektromotorů pohánějících obě nápravy dosahuje 874 koňských sil, z nichž více než šest set směřuje na zadní kola.

Polestar 5 je navržen tak, aby konkuroval vozu Porsche Taycan. To znamená, že se zaměřuje na sportovní jízdní vlastnosti, přičemž si však klade za cíl udržet dostatečnou úroveň komfortu. Zvláště prostor pro zadní cestující byl koncipován velkoryse.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz