received_488232568379754

Připoutaní přeživší. Jejich životy zachránil bezpečnostní pás

11. 4. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Situace se za poslední roky výrazně změnila. Zatímco před dvaceti lety, v roce 1999, se poutal jen asi každý třetí řidič a hrozila pokuta rovných 100 Kč, situace dnes je úplně jiná. Stačí, že vás dvakrát po sobě chytnou a přicházíte o řidičák. A to je dobře! Bezpečnostní pásy totiž zachraňují lidské život.

Na Novém Zélandu každoročně zemře na následky nepřipoutání při autonehodě zhruba 90 lidí a tamní dopravní sdružení se s tím rozhodlo něco udělat. Spolu se šikovným týmem marketérů proto vymysleli fotografickou kampaň s deseti oběťmi dopravních nehod (beltedsurvivors.nz), kterým bezpečnostní pás zachránil život. Takže až si budete prohlížet galerii, vezměte v potaz, že nebýt bezpečnostních pásů, těmto lidem byste se do očí už nedívali.

Druhý den po autonehodě

Zajímavý je také způsob, jímž byla celá série fotografií s názvem Belted Survivors (Připoutaní přeživší) odfocena. Lidé na obrázku skutečně nejsou žádní figuranti. Jsou ale již zcela výléčení a to, co vidíte na fotografiích je líčení, které na oběti nanesli profesionální filmoví maskéři. Make up jevěrným obrazem skutečnosti a byl tvořen přesně podle lékařské dokumentace druhý den po autonehodách.

Nutno dodat, že celá série působí velmi naturalisticky a možná až příliš drsně. Je to však jejím přesným účelem. Pouze tímto drsným způsobem lze totiž i doposud neponaučené motoristy přimět k tomu, aby si zapnutým bezpečnostním pásem třeba také jednou zachránili život.

.

« »

MENU