mercedessss-amg-e63-exterior-10

Proč je lepší mít silné auto? Zde jsou pádné důvody

25. 7. 2023 • Novinky

V jednom hollywoodském snímku kdysi zaznělo: „ Velká síla, vyžaduje zodpovědnost“, a my bychom se pod tuto větu ihned podepsali. Pravdou je, že silné auto opravdu nemůže mít každý. Člověk musí být takzvaně “vyblázněný” a za volantem zachovávat chladnou hlavu, jinak je na nejlepší cestě do pekla.

Dnes ale předpokládejme, že z pohledu řidiče, je v základních aspektech vše v pořádku. Řidič ví, jak se jeho auto chová, chápe principy fyziky a za volantem jedná s chladnou hlavou a nadhledem. No a pak je tu auto. Za výše uvedených podmínek je mnohem lepší mít silný stroj. Tady je 5 důvodů, proč si to myslíme.

1. Vyšší bezpečí

První, co člověka napadne je logicky rychlost. Není tajemstvím, že silná auta bývají mnohem rychlejší, a když víte, jak rychlost správně využít, jedete ve finále v daleko bezpečnějším stroji. Mně osobně se nejednou stalo, že jsem na přehledném úseku začal předjíždět řidiče, který v úseku s předepsanou 90kou jel 75 km/h, a ten když zmerčil můj blinkr, sešlápl své stařičké TDI na doraz. Dál už to znáte… Se silným autem vás takový obejda vůbec nezajímá. Nedej bože, aby však za volantem vozu, který předjíždí, seděla žena, která navíc nemá pod kapotou svého miláčka ani 100 koní…

2. Jízdní pohodlí

Následujícím řádkům bez vlastní zkušenosti možná nebudete ihned rozumět, o to důležitější však je, abyste je četli. Když jste se silným autem takzvaně sžití, už ho nehoníte na každém úseku silnice. Rychle jezdíte pouze na hezkých silnicích, kde svézt je vyloženou radostí, a jinak si člověk nemá potřebu nic dokazovat. Po delší cestě s takovým autem tak do cíle přijedete mnohem odpočatější a psychicky v mnohem větším pohodlí. Obejdové (viz. odstavec výše) vám po cestě neztežovali život (pokud jedete opravdu silným autem, ani jste jejich pokusy při předjíždění nezaznamenali), a když přišlo na nenadálou situaci s nějakým vůdcem kolony, vyřešili jste ji na silnici vy a nikdo jiný za vás. Taková jízda je mnohem pohodlnější.

3. Pocit nezávislosti

Všechno souvisí se vším a následující bod je opět o kolonách, které se z ničeho nic vytvoří za člověkem, jenž když jede na 90ce rychlostí 60 km/h, není schopen logicky uhnout těm, kteří chtějí cestovat normálně. Lidé se obecně, snad z obav ze špatného odhadu, bojí předjíždět. A tak se vytvoří kolona. Jenomže se slabým autem musíte auta předjíždět po jednom nebo po dvou. S rychlejším autem, které nejčastěji i daleko lépe brzdí, jste ale na cestě za vůdcem kolony zcela nezávislí na ostatních, a je vám jedno kolik aut za ním jede. Prostě je po větších či menších počtech předjedete a vždy navíc bezpečně, aniž byste někoho omezili.

4. Menší únava

Vzhledem k tomu, že člověk je za volantem silného vozu v pozici toho, kdo rozhoduje, bývá po delší cestě také mnohem méně unavený. Řídí se totiž pravidly silničního provozu a nikoliv ostatními řidiči, kteří bohužel stále častěji sledují místo silnice displej svého telefonu a pak dělají naprosto nelogické a mnohdy i fatální kroky.

5. Žijeme jen jednou

Může se zdát, že poslední bod našeho výčtu je méně důležitý. Pravda je ale právě opačná. Máte rádi řízení? Pak věřte, že silné auto skutečně potřebujete. Člověk by si totiž na světě měl také něco užít než zestárne a silná auta jsou fascinující, úžasná i vzrušující zároveň. A ne pouze při rychlé jízdě, ale pořád! Stačí k některému jen jít a ve vzduchu se ocitá elektrizující chvění spolu s nedočkavostí ze chvíle, kdy nastartujete ten fantastický motor. Přičtěte si k tomu všechny předchozí klady a máte jasno. Silné auto prostě dává smysl!

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY