Renault Laguna Coupe facelift 2012

9. 12. 2011 • Novinky

Francouzská automobilka Renault nám v roce 2011 a hlavně v této poslední části dělá opravdovou radost. Omlazený Scénic sice nikoho nevytrhnul, ale například speciální edice Megane Coupé Floride, Clio RS 200 Raider či Megane RS 250 Monaco jsou pořádnými kusy automobilové krásy. Nejinak je na tom také atraktivní model Laguna s chybějícím párem bočních dveří, jež prošel decentním faceliftem, který se v těchto dnech celé motoristické veřejnosti oficiálně představil.

Ono se toho vlastně zas tolik nezměnilo. Coupé, jež se prodává zatím pouze tři roky, dostalo dohromady pouze nové přední světlomety s integrovaným pásem LED diod pro denní svícení, 17-ti palcová kola z lehkých slitin s upraveným designem a krásný perleťový lak zatím dostupný pouze pro edici Monaco.

Ostatně ani uvnitř se žádná revoluce nekoná. Můžeme si však povšimnout například efektního prošívání koženého čalounění, které vzhled interiéru posouvá snad o celou jednu třídu výš. S tím jde ruku v ruce také aktualizovaný audio systém a satelitní navigace. Další změny? Žádné.

A aby těch změn nebylo náhodou příliš, tak i paleta pohonných jednotek je takřka nezměněná. Za zmínku stojí pouze přepracovaný vznětový čtyřválec dCi 150 o zdvihovém objemu 2,0 litru disponující systémem stop/start a rekuperací brzdné energie. Není proto divu že agregát o výkonu 110 kW (150 koní) vykazuje normovanou spotřebu paliva pouhých 4,5 litrů na každých 100 kilometrů. Emise Co2 pak v tomto případě činí 118g/km.

Prodej omlazené Laguny Coupé bude zahájen v únoru příštího roku za ceny začínající na částce 775 tisíc korun.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz