DSC_0566

Reportáž: International Prague Car Festival 2013

29. 9. 2013 • Novinky, Reportáže, Zajímavosti

International Prague Car Festival, takový název nesla akce, která se konala o víkendu 31.8.-1.9.2013. S Auto-Journalem jsme tuto akci navštívili a rozhodně se bylo na co koukat. Možná zklameme milovníky supersportů a jiných exotických aut. Těch bylo k vidění v první hale jen minimum. Obsazeny byly všechny 3haly a také venkovní parkoviště. První hala byla ve znamení luxusních moderních aut a již starších kousků- amerik. Zde si milovníci obřích korábů opravdu přišli na své. A na venkovním parkovišti, si díky vozům Easy Drift, mohli návštěvníci vyzkoušet jízdu driftem. Ti menší si přišli na své díky šlapadlům na připravené dráze.

Další dvě haly se nesly v duchu více než 120 upravených a nablýskaných vozů. Tuto výstavu navštívili úpravci z 5ti zemí Evropy. Převládaly zde značky VW, Audi, Škoda, Seat a mnoho dalších. Na správné akci s auty nesmí chybět krásné ženy a o ty zde nebyla nejmenší nouze. Co chvíli jedna modelka pózovala u auta, tancovala na pódiu a nebo se jen tak procházela po hale. O víkendu bylo k vidění také pár známých tváří. První den do poroty Miss léta 2013 usedla krásná modelka, herečka a zpěvačka Eliška Bučková. O chvíli později dorazil Vašek “Noid” Bárta, který se přišel jen podívat, ale spousta fanynek mu nenechala ani chvilku klidu, aby si mohl pořádně prohlédnout precizní práci vystavovatelů.

V neděli proběhlo rozdávání cen. 30 nejlepších úpravců bylo obdarováno a nesměly chybět ani speciální ceny. Ceny v Toplac Special Award byly ceny uděleny následovně- 3. místo Miroslav Sittek (Renault Mégane Coupé) , 2. místo Milan Forgáč (SK) (FIAT Bravo) a na první příčce se umístil Honza Daněk (Škoda 120). V udělování cen Nations Cup 2013 se na prvním místě opět umístil Honza Daněk se Škodou 120, na druhém místě Martin Kala (VW Golf IV GTi) a na třetí příčce Petr Soural (Nissan Skyline). Speciální cenu Meguiar´s obdrželi Tomáš Černý (Škoda Octavia), Jan Mašek(VW Golf II) a Matouš Hrudka (AUDI TT) V soutěži Meguiar´s Show&Shine 2013 se stal absolutním vítězem Honza Daněk se svou zlatou Škodou 120.

Pro detailnější popis soutěží a výherců přejděte na tento odkaz.

International Prague Car Festival je jedna z posledních větších akcí sezony, tudíž je to velmi příjemné setkání všech milovníků upravených vozů. O dobrou zábavu zde rozhodně nebyla nouze. A nejen nás, ale i pořadatele zajisté těší, že se výstavy zúčastnilo jednou tolik návštěvníků než v lonském roce. My se již nyní těšíme na další ročník této netradiční motoristické akce.

Foto a text: Karolína Petrlíková

.

« »