maxresdefault

Řidič pickupu srazil motorkáře. Jeho reakce vás zaručeně dostane

8. 1. 2019 • Novinky, Videa, Zábava

Ve chvílích jako je tato člověku obvykle moc chladného rozumu nezbývá. Představte si sami, že jedete po dálnici na motorce a najednou vás zezadu srazí auto. Máte strach o život? No jasně! Drsňák z Ameriky však nikoliv. A jeho reakce vás v kontextu extrémního nebezpečí zaručeně pobaví…

Nejprve ale k tomu, co se stalo. V severozápadní části státu Louisiana se aktuální teplota pohybuje okolo příjemných 20 stupňů Celsia. Zároveň ale se ale vlivem mísení studených a teplých proudů čas od času vytvoří pořádná bouřka. A právě taková zastihla hrdinu dnešního příběhu.

Uháněl západním směrem po dálnici číslo 20, když se od Jihu přihnala mohutná bouře, kvůli které musel zpomalit. Oděný spoře jen do kožené vesty a štramáckých kalhot však v průtrži mračen nebyl skoro vidět. A právě na to doplatil.

V čase videa 2:54 ho totiž plnou silou zezadu nabral zezadu mohutný pickup GMC, jehož řidič ho nejspíš neviděl, anebo mu to ujelo. Úplnou pravdu o tom, co řidič pickupu dělal se nejspíš nedozvíme. Výsledek je ale jasný. Motorkář na zemi, pickup ve smyku a možná katastrofa na cestě.

Prostředníčky už za jízdy po zadku…

A nyní se dostáváme k pointě celé věci. On totiž ten náš motorkář, místo aby se bál o holý život, kontroloval možná zranění a přemýšlel, zda umře, nebo zda se mu to jenom nezdá, zareagoval neskutečně pohotově. Ještě se ani nezastavil a rychlostí přes 50 km/h se klouzal po zadku, a už na řidiče v pickupu posunkoval nemístná gesta, která mu za nepozornost rozhodně přísluší. No ostatně podívejte se sami. Reakce toho člověka je jednoduše geniální a my mu jeho chladnou hlavu vlastně i trochu závidíme.

A malé ponaučení na závěr? Ať jste motorkář nebo cyklista, určitě se hodí mít na sobě dostatek reflexních a barevně výrazných prvků. Vždyť třeba právě vás může podobná bouřka v létě přepadnout a pak už je ke katastrofě (hlavně kvůli éře dnešních „smartphonových řidičů“) opravdu blízko…

.

« »