policie233a

Řidiči mají poslední šanci odečíst si letos trestné body

6. 12. 2019 • Novinky

Řidiči, kteří nasbírali vyšší počet trestných bodů za přestupky, mají v letošním roce poslední šanci vylepšit si svou bilanci. Školení s následným odpočtem bodů se uskuteční na výcvikových plochách polygonu mosteckého autodromu v sobotu 28. prosince od 08:00 do 15:00 hodin. Splnit veškeré nutné podmínky pro absolvování školení řidiči musejí v týdenní lhůtě před samotným školením, v tomto případě do pátku 20. prosince.

Kdo tuto možnost využije, a přesto mu ještě nějaké body zbydou, má šanci odmazat si je z registru už začátkem nového roku. Školení je totiž možné absolvovat vždy jen jednou v kalendářním roce. Je to zároveň inspirace pro originální vánoční dárek, školení je možné zakoupit jako voucher pro své blízké či přátele. Nejbližším termínem v roce 2020 je sobota 11. ledna.

Školení je určeno pro řidiče, kteří mají ke dni podání žádosti v registru řidičů body za jednání zařazené do hodnocení za porušení povinností podle zvláštního právního předpisu. Nesmějí mít v součtu zaznamenáno více než deset bodů, zároveň žádný z přestupků nesmí být ohodnocen šesti a více body. Potvrzení o absolvování školení bezpečné jízdy má platnost 30 dní ode dne vydání, řidič tak musí podat žádost o odečet bodů v této lhůtě. Při splnění podmínek budou řidiči z registru odečteny tři body.

Mezi přestupky, na něž se možnost odečtení trestných bodů nevztahuje, je i řízení pod vlivem návykových látek. Zvláště nyní před silvestrovskými oslavami spojenými s příchodem nového roku proto radím všem řidičům, aby se v případě holdování alkoholu vyvarovali usednout poté za volant. Je třeba si zároveň uvědomit, že při větším množství vypitého alkoholu trvá jeho odbourávání v těle déle. Takže se může velmi snadno stát, že ani druhý den odpoledne po silvestrovské noci ještě člověk není způsobilý řídit.

Obsahem školení bezpečné jízdy s následným odpočtem bodů, které sestává z teoretické výuky a praktického výcviku, je teorie řízení, nejčastější příčiny dopravních nehod a jejich předcházení, důsledky protiprávního jednání řidičů motorových vozidel či prevence řešení mimořádných událostí v silničním provozu. Školení bezpečné jízdy s odpočtem bodů v učebnách a na výcvikových plochách polygonu autodrom nabízí už od jeho zavedení v roce 2008, a to s externími instruktory. V roce 2018 autodrom získal potřebnou akreditaci, takže školení už je zcela v jeho režii.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz