1

Šestá a poslední edice Bugatti Veyron

9. 8. 2014 • Novinky

Bugatti představuje šestou a zároveň poslední limitovanou edici Veyronu. Edice jsou pojmenovány po významných lidech, kteří někdy zasáhli do dějin Bugatti a různých významných událostí, jako třeba Veyron WRC, proto se jim také říká legendy. Tato poslední edice, která ukončí éru tohoto hypersportu bude pojmenována po zakladateli automobilky, tedy Bugatti Veyron Ettore Bugatti.

Auto je postaveno na ‘‘klasickém‘‘ Veyronu Grand Sport Vitesse. Takže jej bude pohánět monstrózní osmilitrový šestnáctiválec, ze kterého Bugatti vyždímalo úžasných 1200 koní a 1500 Nm krouťáku. Z 0 na 100 km/h vystartujete za 2.6 sekundy a rozjedete se až na 408 km/h, teda vlastně nerozjedete, protože Veyron je pro silniční provoz elektronicky omezen na 375 km/h.

Jediné úpravy budou tedy pouze vzhledové. Interiér bude čalouněný krásnou hnědou kůží a exteriér, který se bude nabízet pouze v kombinaci karbonu a hliníku vypadá taky úžasně. Zajímavostí by mohlo být například víčko palivové nádrže, na kterém bude vyražen podpis zakladatele automobilky Ettoreho Bugattiho. Cena je bohužel zase extrémně vysoko, tentokrát se vyšplhala na těžko uvěřitelných 2.3 milionu euro, to je necelých 65 milionů korun.

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/