skoda-auto-appoints-chan-park-as-new-head-of-interior-design-1_ebdd46ac-2048x1365

Škoda Auto jmenuje Chan Parka novým vedoucím designu interiéru

14. 6. 2024 • Novinky

S účinností od 3. června 2024 nastoupil Chan Park na pozici vedoucího designu interiéru ve společnosti Škoda Auto. Absolvent Royal College of Art přichází do české automobilky s bohatými zkušenostmi z několika významných automobilových značek.

V budoucnu ponese jeho podpis interiér sériových i koncepčních vozů značky Škoda. Kromě minimalistického přístupu k designu se Park zaměří na zlepšení společného souznění řidiče a vozu. Jeho předchůdce Peter Olah přebírá novou funkci v týmu Škoda Design a bude zodpovědný za pozici Art Direction – One Design Identity.

Chan Park byl donedávna šéfdesignérem interiéru automobilky Nio. Park v roce 2007 dokončil magisterské studium oboru Design vozidel na Royal College of Art v Londýně. Svou profesní kariéru zahájil ve společnosti Pininfarina v Itálii. V lednu 2009 přešel do společnosti Kia Europe v Německu, kde měl na starosti design interiéru několika projektů. Ve společnosti Mercedes-Benz AG postoupil na pozici seniorního designéra interiéru a v letech 2013 až 2021 se vypracoval na pozici seniorního designéra v Audi AG.

Jeho předchůdce Peter Olah zůstane členem týmu Škoda Design a převezme odpovědnost za pozici Art Direction – One Design Identity. Ve své nové pozici bude mít na starosti definování a dohled nad ucelenou 360° strategií designu včetně filozofie, stylu a výzkumu budoucích trendů.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz