maxresdefault-7

Škoda Kodiaq RS dosáhne nového rekordu na Nürburgringu

13. 6. 2018 • Novinky, Videa, Zajímavosti

O nový rekord se postará slavná závodnice Sabine Schmitz, zřejmě však nepůjde o rekordní čas v kategorii SUV. Ostrá Škoda KodiaQ RS bude mít oficiální premiéru na podzim na autosalonu v Paříži. V rámci vývoje se dostala i na okruh Nürburgring, kde se objevuje v poslední době dost pravidelně. Nakonec není to poprvé, co o tom informujeme.

Dnes Škoda zveřejnila zprávu, ve které ohlašuje přípravu Škody KodiaQ RS na rekordní jízdu na Nürburgringu. V praxi to znamená, že rekord je už v kapse. Jaký rekord? To je zatím otázka, na kterou nemáme odpověď. S vysokou pravděpodobností nepůjde o rekordní čas mezi SUV, to by musel KodiaQ RS zdolat Alfu Romeo Stelvio Quadrifoglio. Vzhledem k očekávané motorizaci je to prakticky nemožné.

Buď Škoda překvapí a přijde s opravdu silným motorem (což neočekáváme), nebo výborně zapracovalo marketingové oddělení a našlo jiný způsob, jak si připsat rekord na Nürburgringu. Pravděpodobnější se nám zdá právě druhá možnost. Škoda navíc vsadila na velké jméno.

Za volant Škody KodiaQ RS se posadí Sabine Schmitz – jediná žena, která vyhrála slavný 24hodinový závod na tomto okruhu. Na video s rekordní jízdou si musíme ještě dva dny počkat. Do té doby můžeme jen spekulovat a dívat se na krátké video, které nás má na rekord navnadit.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz