1777928971300011708.jpg216885512

Škoda Octavia Combi a “4×4″ dorazí do Ženevy

19. 2. 2013 • Novinky

Bestseller pro české motoristy, Škoda Octavia, se nám již podrobně představil(a) ve své třetí generaci a vy jste tak už měli možnost seznámit se podrobněji s karosářskou variantou liftback. Byla tedy jen otázka času, kdy se nám ukáže také varianta Combi a než se tak stane oficiálně (na autosalonu v Ženevě), vydala Škoda do světa o kombíku několik málo informací.

Oproti kombíku předchozí generace narostl nový model na délku o 90 milimetrů a šířka se nafoukla o 45 mm. Rozvor náprav se pak prodloužil o necelých 11 cm a tím pádem nabídne pro zadní pasažéry také rekordní dávku prostoru ve své třídě. A když už mluvíme o rekordu, musím zmínit také zavazadlový prostor, který má základní objem 610 litrů. Po sklopení zadních sedadel ale budete mít k dispozici celkově až 1 740 litrů objemu, což je hodnota přinejmenším obdivuhodná. Všechny ostatní interiérové prvky, kterými Octavia Combi disponuje už jsou ale převzaty z liftbacku, a tak dostanete např. oboustranný koberec v kufru, sítě, háčky na tašky a obleky, dokonce koš na odpadky, držáky nápojů, mobilních telefonů nebo také v neposlední řadě škrabku na led – chytře umístěnou ve víčku nádrže.

Octavia Combi nabídne také stejnou bezpečnostní výbavu, jako např. multikolizní automatickou brzdu, Front Assistant s funkcí nouzového brždění ve městě, asistent rozpoznání únavy řidiče, asistent udržení jízdy v jízdním pruhu a pokud jde o to, když i přesto náhodou nabouráte, nová Octavia nabídne také rozsáhlou výbavu pasivní bezpečnosti, která čítá až devět airbagů. Do příplatkové výbavy pak přijde adaptivní tempomat, automatický systém světel Intelligent Light Assistant a na výběr budete mít také novou generaci Infotainment rádií a navigační systém.

Stejně jako liftback, nabídne kombík zatím čtveřici benzínových a čtveřici naftových motorů. Chystá se samozřejmě už i výkonná verze RS a také úsporná GreenLine, která by měla dosahovat spotřeby pouze 3,4 litru na 100 km jízdy a emise CO2 by měly činit pouze 89 g/km.

Jak jsem již řekl, Octavia Combi se ukáže poprvé veřejnosti na autosalonu v Ženevě, který vypukne už 7. března a při té příležitosti se rovnou ukáže verze ”4×4″. Nepůjde ovšem o poctivý, stálý pohon všech kol, jak si mnozí motoristé myslí, ale bude použit opět systém mezinápravové spojky Haldex, která je pro novou podvozkovou platformu vyvinuta už ve své páté generaci.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz