img_4465-small

Skupina ČEZ nakoupila 34 elektromobilů CUPRA Born v rámci elektrifikace svého vozového parku

30. 11. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Značka CUPRA uzavřela další úspěšný obchod na fleetovém trhu. V Autocentru Šmucler převzali zástupci Skupiny ČEZ flotilu 34 elektromobilů CUPRA Born, která bude sloužit ke služebním cestám po celé České republice. Sofistikované a sportovně střižené elektromobily CUPRA Born nabízejí bezpečnou a komfortní mobilitu s nulovými emisemi, kterou lze díky dojezdu až 548 km a rychlému nabíjení využívat i pro překonávání velkých vzdáleností.

„Jsme rádi, že je o značku CUPRA na českém trhu velký zájem. Jen v letošním roce jsme dodali zákazníkům v ČR téměř 80 těchto výkonných a uživatelsky přívětivých elektromobilů. Ukazuje se, že elektrická auta postupně pronikají do fleetů různých typů firem. Tato velká předávka je symbolickým potvrzením tohoto trendu a my věříme, že zaměstnanci ČEZ ocení jízdní vlastnosti, spolehlivý provoz i komfortní dojezd na jedno nabití,“ říká Aleš Novák, ředitel divize CUPRA společnosti Porsche Česká republika.

Skupina ČEZ pokračuje v rychlé proměně svého vozového parku ve flotilu ekologických aut. Většina z něj by měla v souladu s platným ESG závazkem ČEZ do roku 2030 sestávat z plně elektrických vozidel. Do konce letošního roku chtějí energetici jezdit ve 150 elektromobilech. Manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák tak ve středu 29. listopadu převzal v plzeňském dealerství Autocentrum Šmucler hned 34 nových vozů CUPRA Born od Aleše Nováka, ředitele divizí SEAT&CUPRA společnosti Porsche ČR, a Miroslava Bláhy, jednatele autorizovaného prodejce Autocentrum Šmucler.

„V Autocentru Šmucler se při všech našich aktivitách dlouhodobě snažíme o udržitelný přístup šetrný k životnímu prostředí a o kompenzaci dopadů automobilového průmyslu na planetu. Posilování podílu ekologických elektromobilů v korporátních flotilách je samozřejmě jedním z nejviditelnějších bodů tohoto úsilí. V současnosti jsou firmy u nás hlavním tahounem šíření elektromobility, ale pozorujeme už i výrazný růst poptávky od fyzických osob,“ dodává k tomu Miroslav Bláha, jednatel společnosti Autocentrum Šmucler, která je autorizovaným prodejcem značky CUPRA.

„Letos se nám podařilo navýšit podíl alternativních paliv v naší flotile o desítky vozů, do konce roku budou naši zaměstnanci jezdit v téměř 150 elektromobilech. Daří se nám to i díky takzvanému dynamickému nákupnímu systému, který pomohl výrazně zefektivnit a zrychlit soutěžení dodavatelů nových aut. V příštích letech chceme počet elektromobilů navyšovat o další stovky ročně. Více než 30 vozů CUPRA Born, které dnes přebíráme, bude k dispozici zaměstnancům ČEZ v interních autopůjčovnách po celé České republice pro jejich cesty za služebními povinnostmi,“ říká manažer útvaru dopravní služby ČEZ Jakub Bosák.

CUPRA kombinuje ve svém prvním modelu se 100% elektrickým pohonem emoce, elektrifikaci a sportovní výkony. Elektromobily CUPRA Born dodané Skupině ČEZ poskytují nejvyšší výkon 231 k a disponují sadou akumulátorů o využitelné kapacitě
77 kWh, která umožňuje na jedno nabití maximální dojezd až 548 km.

CUPRA je nekonvenční značka, která kombinuje emoce, elektrifikaci a sportovní výkony, aby z Barcelony inspirovala svět. Značka CUPRA, založená v roce 2018, má vlastní sídlo spolu s oddělením pro výrobu závodních vozů v Martorellu (Barcelona) a síť specializovaných dealerství na celém světě.

Značka CUPRA dosáhla v roce 2022 nového prodejního rekordu s více než 150 000 dodanými vozy. CUPRA dokazuje, že elektrifikace a sportovní vlastnosti se vzájemně dokonale doplňují. Každý nově uvedený model s vyzývavým a originálním designem je novým milníkem, který definuje charakter značky: CUPRA Ateca, jedinečný model ve svém segmentu; CUPRA Leon, první elektrifikovaný model díky plug-in hybridnímu pohonu; CUPRA Formentor, první model vyvinutý exkluzivně pro značku CUPRA a její dosud nejprodávanější model; a CUPRA Born, první 100% elektromobil značky.

Značka CUPRA je oficiálním automobilovým partnerem fotbalového klubu FC Barcelona, kterému zajišťuje jeho mobilitu, prémiovým sponzorem globálního seriálu padelových turnajů World Padel Tour a oficiálním sponzorem klubu Finetwork KOI, který se účastní elektronických sportů. CUPRA je jedinou automobilovou značkou, která se účastní závodních seriálů pro elektromobily EXTREME E a Formule E. Kmen CUPRA je tvořen týmem ambasadorů, kteří chtějí být hnací sílou změny. Mezi jeho členy patří mimo jiné pouliční umělec TvBoy, držitelé zlatých olympijských medailí Adam Peaty a Saúl Craviotto, německý fotbalový brankář Marc ter Stegen a fotbalistka Alexia Putellasová, která již dvakrát v řadě získala ocenění Ženský zlatý míč a Best FIFA Award.
www.cupraofficial.com

Porsche Česká republika je největším importérem osobních a užitkových vozidel do České republiky. Na českém trhu zastupuje značky Volkswagen osobní vozy, Audi, SEAT, CUPRA a Volkswagen Užitkové vozy, včetně programu prodeje prověřených použitých vozů Das WeltAuto. S projektem nabíjecí infrastruktury MOON společnost vstoupila v roce 2020 do nové éry trvale udržitelné osobní mobility založené na elektrických pohonech a digitalizaci.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz