67371315-hennessey-grand-cherokee-trackhawk-3

Stovka za 2,3 sekundy?! Jeep Grand Cherokee Trackhawk od Hennessey je nejrychlejším SUV světa

17. 10. 2018 • Novinky, Tuning, Zajímavosti

Americká automobilka Jeep je na svůj výtvor s názvem Grand Cherokee právem hrdá. Však se jí podařilo vyvinout verzi Trackhawk, která je jedním z nejbláznivějších SUV vůbec. Existují však lidé, kteří si myslí, že ani 716 koní a 873 N.m v takovém autě nestačí, a tak vzniklo auto s maniodepresivní psychózou, které dokáže všechny čtyři pneumatiky zlikvidovat během několika minut a ve sprintu porazí i Bugatti Chiron. Vytvořila ho společnost Hennessey, stejnojmenného zakladatele, Johna Hennesseyho, která je už delší dobu známa tvorbou naprostých absurdit obvykle osmiválcového typu.

A tento Grand Cherokee není výjimkou. Pod jeho kapotou se ukrývá osmiválcový motor o objemu 6,2 litru. Oproti původní, už tak dost rychlé verzi, však dostal balíček úprav, který je označován jako HPE1200, a jeho součástí je i obrovský 4,5litrový kompresor.

Výkon menšího triskového letadla

Nikoho proto nepřekvapí, že výsledky změřeného výkonu jsou doslova enormní. Pohonná soustava dokáže vyprodukovat výkon až 1216 koní a 1354 N.m točivého momentu, což by spolehlivě stačilo klidně i třem rychlým SUV najednou. Hennessey Jeep Grand Cherokee Trackhawk tak z klidu na 100 km/h akceleruje za 2,35 sekundy a čtvrt míli udolá za 9,6 sekundy. V cíli pak profrčí rychlostí 233 km/h. No a pokud by Jeep jel dál, tak bez problému překoná hranici 200 mil v hodině, tedy 321 km/h. Rychleji s ním prý ale nikdo nejel. Hlásíte se do fronty?

Pak byste měli vědět, že pokud máte o tento nesmyslný, avšak úchvatný stroj zájem, musíte si pospíšit. Těchto Trackhawků vznikne pouze 24. Cena prozatím nebyla stanovena. Součástí balíčku úprav jsou však i speciální pneumatiky Nitto 555R určené k závodům ve sprintech, se kterými ale smíte na běžné silnice. A ty rovněž nebudou zadarmo. O cenu tak vlastně ani úplně nejde…

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz