Subaru BRZ STI koncept – ostřejší dvojče

1. 11. 2011 • Novinky

V příběhu očekávaných dvojčat z Japonska se v posledních dnech událo mnoho nového. Toyota FT-86 alias Celica ukázala neoficiálně svou sériovou podobu. Navíc se nyní objevily i její parametry – očekávejte 200 atmosferických koní z dvoulitrového boxeru v sedmi tisících otáčkách, 205 Nm točivého momentu jen o 400 otáček níže, přičemž omezovač najdete v 7500 otáčkách. Hmotnost subtilního coupé bude výtečných 1210 kg (pravděpodobně včetně řidiče a paliva) a mezi zadními poháněnými koly najdete samosvorný diferenciál. Dnes se však oficiálně představil rovněž sesterský koncept Subaru BRZ STI, který má velmi blízko k sériové podobě vozu.

Ano, tohle malé coupé ponese slavný znáček STI a dá se očekávat, že bude ostřejší, než Toyota. Napovídá tomu rovněž skutečnost, že se automobilka nechala slyšet, že výkon motoru bude něco pod 300 koní, tedy velmi pravděpodobně znatelně více, než u FT-86,  avšak taktéž z atmosferického motoru!  Jinak očekávejte šestistupňovou manuální či automatickou převodovku v kombinaci se samosvorným diferenciálem. To zní jako rajská hudba, ve kterou mnozí nadšenci do aut již ani nedoufali.

Oproti Toyotě se pochopitelně změnil design a alespoň v mých očích vypadá i po odmyšlení velkého křídla Subaru lépe, a pokud stejná podoba bude patřit i sériovému modelu (což se dá očekávat), bude to jedno z nejhezčích současných aut této automobilky. Subaru se rozhodlo snižovat hmotnost ještě důkladněji, například karbonovou střechou, která navíc snižuje těžiště vozu. I proto se dá očekávat vyšší cena, než u Toyoty. Subo se představí ještě dříve než Toyota, již na autosalonu v Los Angeles 17. listopadu. Co dodat na závěr? Snad jen už aby zde oba modely byly. První testy předsériové Toyoty hlásají, že se máme na co těšit.

Co byste radši vy, Toyotu FT-86 či Subaru BRZ?

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY