Toyota Yaris B-Spec Club Racer

2. 11. 2011 • Novinky, Tuning

Může se ryze městská Toyota Yaris stát okruhovým závodníkem pomýšlejícím na vavříny ze všech velkých a slavných severoamerických okruhů? Může!

Toho je důkazem Yaris v závodní specifikaci s přídomkem B-Spec Club Racer, který bude o čest a slávu bojovat již v příštím roce v závodní sérii SCCA B-Spec. Vůz však nejdříve čeká oficiální světová premiéra, jež proběhne tento týden při příležitosti konání Mezinárodního veletrhu SEMA 2011 v Las Vegas.

Sportovní Yaris bude disponovat vším, co je potřebné pro start v daném šampionátu. Chybět tedy nebude ochranná klec, hasící přístroj, sportovní podvozek, závodní šestibodové sedačky a v neposlední řadě notně vykuchaný interiér, který je zaměřen čistě na funkci.

O pohon hbitého červeného závoďáčku se bude starat čtyřválec o zdvihovém objemu 1,5 litru VVT-i s proměnným časováním ventilů. Automobilka však neuvedla, jakých výkonů bude pohonná jednotka dosahovat.

Celý smysl dané série SCCA spočívá v možnosti užít si atmosféru opravdového závodění při relativně nízkých provozních nákladech. Proto nejbližšími konkurenty Yarisu budou vozy jako Mazda 2 či Honda Jazz.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz