Supersport CustomGT od CCG Automotive

27. 10. 2011 • Novinky

Německá automobilka CCG Automotive v těchto dnech oficiálně představila světu své nejnovější dítko, které se zařadí do kategorie supersportů. Nese název CustomGT a již na první pohled je jasné, že se nebude jednat o žádné prdítko pro slečinky, nýbrž o skutečný závodní stroj s velkou dávkou možné individualizace.

O pohon tohoto pekelného stroje se bude starat trojice osmiválců. Ten slabší nabízí zdvihový objem šest litrů, výkon 331kW (450 koní) a 560Nm točivého momentu. To bohatě stačí k tomu, aby se vůz rozjel z klidu na 100km za méně než 4 vteřiny a překonal maximální rychlostí hodnotu 300km za hodinu.

Silnější agregát z dílen GM má zdvihový objem o litr větší a díky tomu poskytne 405kW (550 koní) výkonu a 605Nm točivého momentu. Zrychlení? To se odehraje za 3,3 vteřiny a maximální rychlost činí 320km/h.

A aby toho nebylo málo, tak si automobilka připravila pro skutečné fanoušky přeplňovaný osmiválec, jež nabídne maximální výkon ohromujících 740 koní. Všechny pohonné jednotky mohou být propojeny buď se šestistupňovou manuální nebo sekvenční převodovkou.

CustomGT je vyroben na základě trubkového prostorového rámu, který na sobě nese karoserii ze sklolaminátu vyztuženého vlákny z uhlíkového kompozitu. To má za následek především velmi nízko hmotnost, která se pohybuje okolo hodnoty 1040kg v závislosti na použitém motoru a výbavě.

Zaujal Vás tento nekonvenční supersport, jehož jediným úkolem bude bavit svého majitele na závodních tratích? Pak si připravte 113.500 euro.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz