$_3 (2)

Tato stará Audi RS6 C5 spráská tu novou jako nic – Má 650 koní a je na prodej za zlomek ceny

12. 8. 2016 • Novinky, Zajímavosti

Audi RS6 je v jakékoliv generaci pořádný rychlík, a to dokonce i v té první, která se vyráběla mezi roky 2002 a 2004. Pod kapotu se montoval 4.2-litrový osmiválec BiTurbo, jenž umí přes pětistupňový Tiptronic a pohon Quattro zásobovat všechna čtyři kola výkonem 450 koní a točivým momentem 560 Nm. Výhodou je poměrně nízká hmotnost 1880 kilogramů a solidní odpich z nuly na stovku za 4.7 sekundy. Maximální rychlosti dosahuje až za hranici 250 km/h. Sice je to hodně, ale na novou generaci zdaleka nestačí. Co se však stane, když celé auto kompletně překopete? Budete rychlejší jako nová RS6! A přesně takové monstrum je teď na prodej – stojí ”jen” 640 tisíc korun, což zlomek z ceny nové.

Úpravu má na starosti firma TTE Upgradelader. Pod kapotou zůstal 4.2-litrový osmiválec, jenže nyní mu dělají společnost mnohem větší a silnější turbodmychadla. Nová je hlava válců, vstřikovače, palivové čerpadlo, celý výfukový systém, chladič, elektronika, software a spousta dalších věcí. Výsledkem je dech beroucí výkon 650 koní a krouťák dosahující hodnoty 912 Nm. Lehce byla upravena převodovka a bez pořádného vylepšení neodjel ani podvozek. O přilnavost v zatáčkách se stará zavěšení a odpružení Bilstein a o drtivou sílu při brzdění brzdy z Audi RS5. Díky tomu toto auto zrychlí z nuly na stovku hluboko pod 4 sekundy a maximální rychlost přesahuje 300 km/h.

Pro srovnání, nová Audi RS6 Avant Performance váží o 200 kilo víc, má o 45 koní a 212 Nm méně. Stovku zvládá za podobný čas a maximální rychlost by měla být taktéž obdobná.

Inzerát ZDE.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz