1684316245_tesla-roadster_concept-2017-1600-01

Tesla opět nedrží slib: Roadster bude mít zpoždění minimálně čtyři roky

17. 5. 2023 • Novinky, Zajímavosti

Ani letos se zájemci o supervýkonný sportovní vůz s logem Tesla svého vysněného vozu nedočkají. Elon Musk totiž na dotaz investora americké automobilky sdělil, že vývojové oddělení chce do konce letošního roku dokončit konstrukční práce na voze Tesla Roadster a příprava na sériovou výrobu je plánována na rok s letopočtem 2024.

Koncept vozu byl přitom představený již v listopadu 2017, tedy před šesti a půl lety. Tehdy se objevily i obrázky, které představovaly vůz, který sice není roadsterem v tradičním smyslu tohoto pojmu, ale spíše modelem s karosérií typu Targa. U ní se, na rozdíl od roadsteru, u kterého je po stažení střechy otevřené nebe nad celým prostorem kabiny, dá otevřít pouze střední díl střechy.

Musk sliboval při představení koncepčního vozu tehdy nevídané výkonové parametry. Například zrychlení z nuly na sto pod dvě sekundy, sprint na 400 metrů za 8,8 sekundy a maximální rychlost přes 400 kilometrů v hodině.

Údajně má být tento elektromobil ve všech sledovaných ukazatelích lepší než jakýkoli vůz se spalovacím motorem. Navíc prý auto díky baterii s kapacitou baterie 200 kWh dokáže na jedno nabití ujet přes 1000 kilometrů.

Jenže v roce 2020, což byl původně stanovený termín zahájení prodeje, bylo toto datum posunuto o rok dále, další rok znovu a totéž se stalo znovu loni.

Ani tentokrát není termín 2024 vůbec jistý. Elon Musk totiž řekl, že se jedná jen o optimistický předpoklad a rozhodně se nedá brát jako závazný.

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY

autojournal.cz