fd07d18e-porsche-935-livery-11

To je pokoukání. Porsche 935 v retro barvách

18. 5. 2019 • Novinky, Zajímavosti

Stuttgartská automobilka před pár měsíci znovu vzkřísila slavného „Mobydicka“ aneb Porsche 935, původně vyráběné mezi roky 1976 až 1981, které sloužilo výhradně pro účely závodní tratě. A nyní přichází nová generace také v původních retro barvách!

Nutno podotknout, že od poloviny sedmdesátých let se v automobilovém průmyslu snad kromě základních principů změnilo opravdu hodně věcí. Moderní Porsche 935 Clubsport však zůstává v podstatě stále stejné. Sice už nemá čtyřstupňovou manuální převodovku, neboť namísto ní přibylo sedmistupňové PDK, nicméně plochý šestiválec se dvěma turbodmychadly, ze kterého jde respekt už po prvním nastartování v autě zůstal.

Sériový výkon s brutálním přítlakem

Nový automobil stojí vlastně na základech velice populárního modelu GT2 RS. To znamený, že jeho 3.8litrový agregát disponuje stejným výkonem na klikové hřídeli – 700 koní. Podvozek, převodovka a samosvorný diferenciál jsou však mnohem ostřejší a tvrdší. A podle nepřímých informací z automobilky by ještě ostřejší nastavení měla dostat rovněž dvojice turbodmychadel.

Zásadní změnou je však aerodynamika a také unikátnost celého designu automobilu. Vypadá totiž doslova jako letící šíp připravený se vrhnout na závodní trať a také z toho důvodu se Porsche rozhodlo zákazníkům připravit skutečně zajímavou paletu základních barevných kombinací, z nichž si budou moci vybrat, nebo se jimi inspirovat. Jedná se o sedm sportovních zbarvení odkazujících na legendární závodní monoposty z konce 70 let. Je tu tak zelené žvýkačkové provedení v barvách Vaillant, modrooranžová verze v barvách Gulf, nebo zbarvení ve stylu Salzburg racing Teamu, v němž kdysi závodilo i legendární Porsche 917 K.

A zbylé barvy? Odstín týmu Sachs, černé barvy John Player Special se zlatými akcenty, černooranžový design týmu Interscope, nebo barvy týmu Momo Racing v ikonické kombinaci červené a žluté. Určitě nám dejte vědět, jaká kombinace se právě vám líbí nejvíce.

Doprodáno…

No a pokud byste na Porsche 935 náhodou pomýšleli, tak pro vás máme špatnou zprávu. Nové už ho zcela jistě neobjednáte. Vznikne pouze 77 kusů a všechny byly prodány. Cena startovala na částce €701,948, což jakkoliv se zdá, že je zcela za hranou myslitelnosti, jsou vlastně dobře investované peníze. Tento stroj by se totiž poměrně brzy mohl svojí sběratelskou hodnotou vyšplhat přes jeden milion Eur. A první zákazníci se na něj mohou těšit už příští měsíc, kdy začínají dodávky. Tak co, svezli byste se?

.

« »

https://myrosatis.com/wp-content/uploads/2021/03/21210305car-air-purifier.html https://www.autojournal.cz/how-to-use-baking-soda-to-deodorize-refrigerator/