2021-hyundai-elantra-n-line-3

Toto je nejkrásnější Hyundai, který v Evropě nikdy nekoupíme

14. 7. 2020 • Novinky, Zajímavosti

Hyundai neustále buduje svůj sportovní image. Začalo se to typem i30N, který je čistokrevný sporťák. Později se zrodil i jakýsi mezistupeň jménem N Line. Ten se od i30 postupně rozšiřuje do celé nabídky. Nejnověji podstoupil sportovní kúru i elegantní zámořský sedan, Elantra. Ve verzi N Line nám může být ještě o něco více líto, že evropskému trhu se obloukem vyhnul, protože jde zřejmě o nejkrásnější Hyundai vůbec.

Elantra N Line je na první pohled rozlišitelná od standardní verze. Kaskádovitou přední masku doplňuje pozměněný přední nárazník, který svými ostrými hranami dává autu skutečně agresivní postoj. Při pohledu na boční část oko upoutají 18 “dvoubarevné disky kol. Tužší odpružení a nižší světlá výška přinesou řidiči větší požitek v zatáčkách. Na nerovnostech to už bude horší. V zadní části je nejvýraznější změnou dvojice koncovek výfuku v pozměněném zadním nárazníku. Na odtrhové ploše kufru přibyla decentní černá lišta “spoileru”.

K prvním fotografiím zatím Hyundai neuvolnil informace o motorové části. Spekuluje se nad 1,6 l turbomotorem z Elantra GT (americká verze i30), kde produkuje 148 kW (201 k) a 264 Nm. Šance, že k automatické převodovce se přidruží i manuální, je reálná, avšak zatím nepotvrzená. Ve Spojených státech ho začnou prodávat koncem roku 2020.

.

« »