nissan_cube

Toto jsou nejšerednější auta všech dob: Občas zůstává rozum stát

29. 8. 2023 • Zábava

Mohou mít dobrý motor, skvělý posed či interiér ze zlata, ale nic to nezmění na tom, že designově prostě nevyšla. Nebo to byl skutečný cíl automobilky na svět přinést něco takového?

V seznamu si ukážeme 11 vozidel, které se opravdu nepovedla a je s údivem, že je vedení značek pustilo na silnici. Některá auta jsou při tom tak ošklivá, až jsou snad pěkná. Zvolte si sami, které si zaslouží prvenství ve vašem seznamu.

11. 2004 Covini C6W

Covini C6W otevírá seznam se svou 6-kolovou ohavností. Vozidlo mělo slušných 400 koňských sil a doplňková kola byla určena na vyvážení a lépší brzdění. Tvůrci se jednoduše snažili dosáhnout lepší funkčnosti, ale výsledek pro lidské oko nebyl až tak přitažlivý.

covini-c6w-car

10. Marcos Mantis

Marcos byl britský výrobce, který se specializoval na sportovní vozy. Jejich auta byla obecně ošklivá všechna, ale zdá se, že Marcos Mantis si vzal prvenství jako nic. Naštěstí byla v roce 1968 ukončena výroba. Auto ale působí šťastně a bezstarostně!

257807

9. Stutz Blackhawk

Stutz Blackhawk byl poprvé vyroben v roce 1972. O více než 4 desetiletí později nám stále není jasné, co se dělo v myslích designérů, když udělali tak ošklivou věc, která byla téměř 6 metrů dlouhá. I tak se zdá, že si své příznivce našlo. Elvis ho zbožňoval a bylo také docela drahé. V roce 2017 ho vydražili za 120 tisíc dolarů.

4150110

8. Brubaker Box

Tvůrci Boxu Brubaker si zaslouží bod navíc pro přesné pojmenování. Auto vypadá jako krabice přímo z pekla a nemá vůbec žádný charakter. Je to jen ošklivá věc na kolečkách. Vypadá však jako něco, co by našlo své uplatnění v případě jaderné světové války.

der-coolste-kaefer-brubaker-box-1200x800-89d73aa37a548298

7. Reliant Robin

Odolný Robin vypadá jako kříženec mezi autem, lodí a motocyklem. Záleží, ze které strany se podíváte. Robin byl jedním z nejoblíbenějších vozidel ze skelných vláken v historii a dnes si právem zasloužil místo na seznamu nejošklivějších vozů na světě. Poprvé byl vyroben v roce 1973.

assetto-corsa-reliant-robin-1024x576

6. 2010 Veritas RS III

Vermot AG nebyl v automobilovém průmyslu aktivní až do roku 2010. V tomto roce se rozhodli udělat comeback a to v trochu divném provedení. Veritas RS III 2010 je nejen ošklivý, ale vypadá jako něco, co se vám zjevuje v noční můře. Zdá se, že stiskli nesprávné tlačítko a vytáhli z pekla monstrum. Jejich záměru si však vážíme.

veritas-rsiii-7

5. Nissan Cube

Není nám jasné, co přesně se japonský výrobce automobilů snažil dosáhnout, ale jedna věc, na které se všichni shodneme je, že toto auto bylo estetickým zločinem. Vozidlo bylo poprvé vyrobeno v roce 1998 a dodnes je stále nasazovány do ulic.

nissan_cube

4. Weber Sportscars

Sportovní auta Weber byla přezdívaná jako Faster One. Ještě vhodnější jméno by však bylo “ošklivá”, protože vzhled auta je .. nechám slovo na vás. Toto byl pokus Švýcarska odradit Veyron od rekordu nejrychlejšího pouličního legálního auta v roce 2008. Výsledek? Zjevně jim tak nějak nevyšel.

2008  Weber Sportscars Faster One

3. Citroën Ami

Když padnou myšlenky na Francii, přijde na mysl jemná chuť vína. Bohužel, jeden z jejich automobilů je na seznamu a je opravdu nepřitažlivý. Psal se rok 1961, kdy svět poprvé uviděl nadrozměrné světlomety a podivný nový tvar těla s názvem notchback. Je to naopak hatchback, který mu dal opravdu neatraktivní vzhled a mizernou aerodynamiku.

citroen-ami6-1962-11

2. Fiat Multipla

Fiat Multipla je jak předávkovat se ohavností a na tomto seznamu nesmí chybět. I kdyby cílem bylo navrhnout nejošklivější auto na světě, nikomu by se nepodařilo vytvořit takovou krutost. Hrozivá vláda modelu začala v roce 1998. V roce 2010 se italský výrobce automobilů rozhodl, že oči lidí byly dostatečně napadeny a zavřel výrobní linku. Dnes zbytky této zkázy stále pronásledují ulice.

fiat-multipla-ugly-1

1. Aurora

V jeden krásný den roku 1957 se kněz vzbudil. Po tom, co přemýšlel o počtu mrtvých v důsledku dopravních nehod se rozhodl zachránit svět. Měl skvělý nápad. Chystal se vybudovat nejbezpečnější auto na světě. Udělal to a výsledkem byla Aurora. Nejsme si jisti, jaké to bylo bezpečné, ale bylo to neuvěřitelně ošklivé.

1957-aurora-safety-car1

.

« »

NEJČTENĚJŠÍ ČLÁNKY